Corel Drawınız hızlı açılsın...

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Corel Drawımızı bilgisayarımıza ilk kurduğumuzda herşey çok normaldir ama gün geçtikce zaman içerisinde Corel Draw’la yüz göz olmaya başladığınızda yavaş yavaş işten kaytarmalar başlayacaktır yavaşladıkça yavaşlayacaktır, açılsammı açılmasammı? Sanki sizinde sesinizi duyar gibiyim; ah be bi açılsa ne tasarımlar yapacağım amam açılmıyor işte tam burada benim göstereceğim yöntem devreye girecek bir çoğunuz zaten biliyor olabilir ama bilmeyenlerin umarım işine yarar

Corel Drawımızı açıyoruz ve New diyerek yani bir sayfa oluşturuyoruz daha sonra menülerden Tools tıklayarak Options(Ctrl+J) diyoruz

daha sonra açılan menüden Workspace>Memory seçiyoruz

ayarlarımızı Primary disk (C) ve Secondary disk(D) olarak ayarlıyoruz Memory Usage bölümünü bilgisayarınızın RAM‘ine göre Maximum değerini 35-50 yaparak farkı görebilirsiniz

Alıntıdır..

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Alıntı yaptım ama bende deneyip koydum zaten. gerçektende işe yarıyor. Büyük bir sıkıntıdan kurtuldum. font sayısının fazlalığıda yavaş çalışmasında artı bir etken. Bilginiz olsun..

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
Bazen coreldraw'da çalışırken ve dosyaları kaydederken çok ağır ilerliyor ve çok yavaşlıyor...

Yukarıdaki hızlılaştırma kaydetme sorunundada hızlılık sağlar değil mi?

Yukarı Alt