Corelde font yapimi

Kemal Aksekioğlu

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
916
CORELDE FONT YAPIMI
arkadaşlar "corel photoshop dersleri" face sayfamda bildiğim kadarıyla corel 12 ve photoshop CS5 dersleri veriyorum. buradaki konularda anlaşılmayan birşey olunca mutlaka sorun ayrıntı videosuyla tekrar anlatayım. öğrenmeden geçmeyin" face sayfamda da soru sorabilirsiniz.(bazı arkadaşlar videolar bulanık buluyor önce
dişliden 720 yapın sonra tam ekran yapın)
https://www.facebook.com/core.dra

[video=youtube_share;tfBPlt5JLgw]http://youtu.be/tfBPlt5JLgw[/video]

Bir mum diğerini tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez

Tepki
74
Sayın Aksekioğlu,

İçtenlikle anlattığınız konu için ufak bir hatırlatma yapayım. Konuyu Corel Draw'da değil, bir başka programda yani Corel Designer'de anlatıyorsunuz. Oysa yaygın olarak kullanılan program Corel Draw'dır. V12 bile olsa.

Fakat bu anlattığınız konu, Corel Draw ile aynı yönteme denk geliyor. Bu açıdan şiddetli şekilde itiraz etmiyorum tabii ki.

Kolay gelsin, başarılar.
Tuncer ÖZKAN

Tepki
74
Kemal Bey,
Tekrar iyi günler dileğimle.

Öncelikle oldukça (kendimce) mütevazi yazmaya özen gösteririm.
Hele hele, bildiklerini aktarma konusunda karşılıksız çaba sarfedenlerin için ise, onların başımın üstünde yeri vardır.

Mesaja gelince, "içtenlikle" bilginizi aktarmanızı takdir ettiğimi görmemişsiniz.
Burada, mesajımı bir daha okursanız bunun bir itiraz olmadığını özellikle belirtmiş olduğumu farkedeceksiniz.

Zaten itiraz değil, bir uyarıda, hatırlatmada bulunduğum görülebilir. Unutmayın, konuyu Corel Draw dersleri topiğinde açmışsınız. Corel diye bir topik yok sanıyorum.

Mesajımda zaten Corel Draw'da da aynı yöntemle font yapıldığını belirtmişim.

Buradan sizin sağ gösterip sol vurduğunuzu söylediğimi nereden çıkarıyorsunuz? Hiç de öyle bir niyetim yoktu ki.
Ama Corel Draw ile Corel Designer arasındaki (çok önemli) farkı bilmeyen bir grafikerin, sizin videonuzda görülen araç kutusu ve menü altındaki ikonların anlamını sorduğunda siz ne diyeceksiniz?
Oysa basit bir açıklama yaparak konuya açıklık getirebilirdiniz.
"Evet arkadaşlar, bu konuyu Corel Designer programında anlattım ama ekran görüntüsü, araçlar vs. sizi yanıltmasın, font yapımı her iki programda da aynı şekilde yapılır." diyebilirdiniz. Zaten ben de sizin bu eksik mesajınızı tamamladım.

Derdimiz üzüm yemek...

Gelelim üslubunuza.
Hiç kusura bakmayın, iyi niyetli olduğunuz söylenebilir ama hiç de kibar değilsiniz.
Kibar olmak zorunda da değilsiniz ama, mesajımın bir itiraz olmadığını söylediğim halde her zaman ve herkesin daima itiraz edebilme hakkı vardır. Siz birisinin itiraz hakkına itiraz etme hakkını kendinizde bulurken bizim neyimiz eksik?

Daha ileri gitmişsiniz, "kimler itiraz edebilir onları da çok iyi biliyorum. (malesef aralarında siz yoksunuz) derken neyi kastetmişsiniz?

Son soru: Sözü geçen mesajımda sizi incitecek ne demişim açıklar mısınız?

Tuncer ÖZKAN

Şener CANÖZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
1.573
Sen kendini biliyorsan, bil ki kendini bilmezlerin söyledikleri anlamsızdır. Unutma
gereksiz eleştiri sadece gizli hayranlıktır…

Cengiz Aytmatov

Güzel imzaymış teşekkürler.

Kemal Aksekioğlu

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
916
merhaba Tuncer Bey
Dediğiniz gibi yazınızı yanlış algılamışım buradan özür diliyorum. buradan sonrasını özelinize yazacağım. iyi akşamlar

Yukarı Alt