corelde rotate nasıl yapılır

powerclip

Üye
Tepki
0
kolay gelsin arkadaşlar ben forumun yeni üyesiyim.
virşey soracaktım. bi simge var ve bu simgeyi dairenin etrafına kopyalayarak çoğaltmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.
herkese iyi çalışmalar

Tepki
100
merhaba.
sanırım siz arrange sekmesi altındaki transformations özelliğini soruyorsunuz.
elinizdeki çalışmayı görebilseydik daha net bir şey söylenebilirdi.
aksi halde sornuzdan sadece bunu söyleyebiliyor ve forumda bununla ilgili pek çok örnek olduğunu belirtebiliyorum.
saygılar...

powerclip

Üye
Tepki
0
hayır onu demek istemiyorum şöyle açıklayayım:
örneğin bir baklava dilimi var ve bu baklava dilimini dairenin etrafında orantılı bir şekilde kopyalayarak çoğaltmak istiyorum yani açısal olarak.
Anlatabildimmi acaba? :)

Tepki
5
merhaba ben anladım sanırım şu şekilde oluyor:

umarım anlatabilmişimdir. daha sonra break apart ile dairenin çizgisini yıldızlardan ayırabiliyoruz.

Tepki
31
bu şekilde yada nurdan hanımın anlattığı biçimde olabilir bir başka yol daha var

dairemizi çizdik
etraında çevirmek istediğimiz nesneyi dairenin orta üst çizgisine yerleştirdik
çevirecek oluğumuz nesneye 2çi sefer tıklıyoz kenar işaretleri değişti ve ortasında bir
yuvarlak oluştu o yuvarlağı dairenin ortasına yerleştiriyoruz ve
windows/docker/transformations/rotation seçeneğini açıyoruz sağ tarafta bir pencere açılacak
angle yazan yere 10- 15 -25 ebat neyse ona göre dönüş açısı veriyoruz
apply to duplicate ile kopyalıyoruz ve bu şekilde nesnemizi dairenin etrafında çeviriyoruz

powerclip

Üye
Tepki
0
evet oldu sonunda çok teşekkür ederim arkadaşlar emeğinize sağlık baya uğraşmıştım ama sonunda başardım. iyiki varsınız...:):)

naz-32

Üye
Tepki
0
nurdancığım süpersin fakat rakamsal değerleri number of steps bölümüne giriyorum.örneğin 10 tane yıldız olmasını istiyorum fakat istenileni vermiyo canım ya ne yapmam lazım

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Merhaba,

iki obje arasındaki toplam nesne sayısıdır o. Bu nedenle toplamda 10 olmasını istiyorsanız, 8 değerini vermeniz gerekmektedir.

Saygılarımla

rzcs

Üye
Tepki
0
Emeklerinize sağlık yeni bir şey daha öğrendim.. Teşekkürler

Yukarı Alt