coreldraw da soru ve sorunlarınızı burada cevaplayalım..

Durum
Konu kapatılmıştır.
Tepki
0
Corelde oluyo bahsettiğim durum. Program yanlış yüklenmiştir dedi kurstaki hoca :( elimde yedek cd de yok düzeltmem mümkün değilmi? İlginiz için teşekkür ederim..

Tepki
6
@jasmin

arkdaşım bi tane resim koyarmısın nasıl desenin bozulduğu hakkında resmini gösterirsen daha çok yardım edebiliceğimize inannıyorum

revolver

Üye
Tepki
0
Siteye yeni üye oldum. Çok güzel bir paylaşım sitesi. Paylaşımda bulunan tüm üyelere çok teşekkür ediyorum.

Benim Corel ile ilgili iki sorum olacak. İkisi de resimlerle ilgili.
Birinci sorum, import ettiğimiz bir fotoğrafın çevresine hairline (ya da daha kalın farketmez) çerçeveyi nasıl koyabiliriz? Çerçeveden kastım outline pen. Yani tıpkı çizdiğimiz karenin, dikdörtgenin etrafına koyduğumuz gibi. Bu tür fotoğraflara örnek olarak gazetelerde çıkan fotoğrafları gösterebilirim. Bunlarda fotoğrafı çevreleyen hairline düzeyinde çizgiler var.

İkinci sorum da buna yakın. Bir karenin istediğimiz köşesine eğim verebiliyoruz. Yani iki köşe eğimli, ikisi köşeli olabiliyor. Resimlerde bunu yapabiliyor muyuz? Yoksa Photoshop ile dekupe edip öyle mi almak gerek Corel'e?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

Tepki
100
@asiln
birinci sorunuzun cevabı: önce bir renctangle tool aracınızla (F6) resminizin oranlarında dikdörtgen çizin. sonra resminizi buraya PoverClip edin. daha sonra outlinepen dialog pencerenizden dilediğiniz çizgi ve kalınlıkları ayarlayın.

ikinci sorunuzda ise kenarları istediğiniz gibi yuvarlayabilirsiniz. bunun icin çizdiğiniz dikdörtgen seçili iken shapetool aracınızı alın. property barın değiştiğini göreceksiniz. burada kilit işaretini kaldırın. istediğiniz değerleri yazarak istediğiniz köşeyi yuvarlayabilirsiniz...

KadirCe

Üye
Tepki
0
Merhaba ;
Kısa ve maalesef acil bir sorum var :
Corel Draw da çalışılmış bir sayfanın CMYK çıktılarını ayrı ayrı almam gerekiyor. (zannedersem 4 ayrı katman,4 ayrı aydınger çıktısı olacakmış)
Ama halledemedim..
Bu soruyu cevaplayacak arkadaşlara en içteninden bir teşekkür borcum olsun.
Yaklaşık 36 saattir uyuma eylemini yapamadım bu sebepten. Yardımcı olursanız sevinirim.
Şimdiden teşekkürler..
(Versiyonlar arasında fark varmı bilmiyorum, ama yazsam zararı olmaz nasılsa : CMYK çıktıları alınacak sayfalar Corel Draw 12 de hazırlandı..)

Tepki
100
file / print diyosunuz.
açılan pencereden separations sekmesini tıklıyorsunuz.
print separations a çek atıyosunuz.
en altta CMYK seçeneklerinin aktif hala geldiğini göreceksiniz.
her birini başında çek olduğunu görürsünüz.
hangisinin çıktısını almak istiyosanız başlarındaki çek kutucuklarına çek atarak tek tek çıktılarını alabilirsiniz.
çıktı almadan önce document infodan cmyk yapılmayan bir resim olup olmadığını kontrol edin.
kolay gelsin...

zeybek

Üye
Tepki
0
s.a arkadaşlar corel drawda bir resmi bulunduğu çerçeveden nasıl ayırırız. yapıyorum yapıyorum olmuyor

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt