coreldraw da soru ve sorunlarınızı burada cevaplayalım..

Durum
Konu kapatılmıştır.
Tepki
100
@Muhammed Kabadayı
Bahsettiğiniz konunun linkini verir misiniz?

Tepki
0
@Emine Şahin
kusura bakmayın ben google reklamlarının oldugu yerdekı corel derslerıne bakıyomusum...dalgınlık kusura bakmayın...sıtede yer alan corel derslerını buldum

Tepki
0
Mrb,
merak ettiğim birşey var, örneğin corel x4 te save dediğimde default olarak corel 11 olarak kaydetmesini sağlayabilirmiyim, save as diyerek versiyonu sürekli 11 e getirmek istemiyorum...

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
Coreldraw x3 versiyonunda save diyincede Versiyon değiştirebilirsiniz save as diyincede değiştirebilirsiniz...

ama x4 kullanmadığım için bilmiyorum, bi ek bilgi olsun istedim:)

Tepki
100
bahsetmiş olduğunuz farklı kaydet seçeneğini düzenlemeniz mümkün değildir.
her kayıt esnasında versiyon seçmek zorundasınız. sadece kayıttan sonra backup seçeneğini
kaldırabilirsiniz.

Tepki
0
corel x4 de nesneler veya yazılar arası esıt bosluklar wermek ıstıyorum,ölçülendırerek bunu nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim...

Tepki
100
@Muhammed Kabadayı
CTRL+K tuşlarına basarak textlerinizi biribirinden bağımsız hale getirip manuel olarak aralıklarındaki boşlukları ayarlayabileceğiniz gibi, CTRL+T tuşlarına basıp
sağ tarafta açılan iletişim penceresindende düzenleme yapabilirsiniz.

nesnelerinizi sıralamak için ise arange/aling and distribute yolunu izleyiniz.
burada nesnelerinizin seçili olmasına dikkat ediniz.
X4 ün üzerinde properti barın sağ tarafında, nesnelerinizi seçili hale getirdiğinizde
bu şekli göreceksiniz.
burayı tıklayarakta aynı yola ulaşmış olacaksınız.

Tepki
5
corelde alt+f7 tuşuna basıp transformation seçeneğini açıyorsunuz
objenizin ölçüsü örneğin 80 mm bunu 5 mm boşluk vererek çoğaltmak istiyorsunuz farzedelim açtığınız transformation panelinde eğer yatay olarak boşluk vererek yapacaksanız h (height ) kısmına 85 yazarak apply duplicate seçeneğine tıklıyorsunuz
aynı işlemi yukardan aşağıya doğru yapmak istiyorsanız w(weight) kısmına bu olçüyü yazıp yine aplly duplicate seçeneğini tıklayıp işleminizi yapıyorsunuz

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt