coreldraw da soru ve sorunlarınızı burada cevaplayalım..

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Kayıt
13 Aralık 2007
Mesajlar
8
Corel 12 kullanıyorum. Çalışmamı tamamlamadan Temp Drive or Output Drive May be full kayıt hatası alıyorum ve netice itibariyle çalışmalarımı kaydedemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
 
Kayıt
8 Eylül 2008
Mesajlar
2.541
Şehir
sakarya
@Cemal TEKİNIŞIK


cemal bey

corel draw açmadan önce C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Temp dosyasının içini boşaltıp bir deneyin.

yada corel 12 servis pack 1 dosyasını burdan indirin kurun ve bu şekilde bir deneyin

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
 

Decomix

Üye
Kayıt
5 Haziran 2009
Mesajlar
144
Şehir
Osnabrück
slm Arkadasim, ben corel 11 kullaniyorum, EPS formatlari acamiyorum, hep gree bir kare geliyor ama acilmiyor yada import bu datei olmuyir yaziyor...... nasil uygulama yapacagiz??

teskkürler
 
Kayıt
9 Eylül 2008
Mesajlar
1.565
Şehir
leblebi şehri
corel draw da hazırlanan bir çalışmayı autocad programında sorunsuz nasıl açılabilir iki uzantı dxf - dwg var iki şekilde de kayıt ettim fakat açılmamış dosya bu sorunu nasıl çözebilirim arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz...
bende program yüklü olmadığı için deneme yapamıyorum pdf - eps kayıt açabilirmi acaba karşı tarafta pek bilmiyor işm çok zor bu durumda yardım bekliyorum lütfen
 
Kayıt
8 Eylül 2008
Mesajlar
2.541
Şehir
sakarya
autocad de açarmı bilmiyorum ama ufak bir dosyayı pdf çevirin gönderin onu denesinler açarsa normal işi gönderirsiniz
 

McDark

Üye
Kayıt
17 Eylül 2009
Mesajlar
3
benim sorum ise şu olacak.. Ben corel Draw x3 kullanıyorum.. Ve corelde bir reklam çalışmasını iki A4 sayfasında yapmak istiyorum (yatay şekilde komple kaplayacak şekilde).. yani karşılıklı sayfayı yapamıyorum.. ve son olarak yapacağım bu karşılıklık sayfaları matbada baskıya hazır hale getirmek için extra bişi yapmam gerekiyor mu? yoksa .cdr formatında göndersem yeterli olurmu? ve son bi sorum daha olacak.. bi dergi çalışmasında fotoğrafları baskı için CMYK ya çevirecez bunu biliyorum benim öğrenmek istediğim CMYK nın yanı sıra fotoları .TIFF e çevirmemize gerek varmı yoksa JPEG olarak sayfaya çağırsam yeterli olur mu?? Bu sorularıma çok acil cevap verirseniz sevinirim.. Şimdiden Teşekkürler...!
 

hastam

Üye
Kayıt
3 Eylül 2009
Mesajlar
92
Şehir
İstanbul
Önce A3 sayfa açmalısın. (Sol üst tarafdaki menüden) A3, A4'ün iki katıdır. Format meselesini de neden matbaa ile görüşmüyosun, Hangi formatta istiyorlar.
Kolay gelsin.
 
Kayıt
8 Eylül 2008
Mesajlar
2.541
Şehir
sakarya
bencede öncelikle baskıyı yapacak matbaa ile görüşüp ona göre başlamalısınız resimleri cmyk 300 dpi yapmanız yeterli
 
Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt