coreldraw da soru ve sorunlarınızı burada cevaplayalım..

Durum
Konu kapatılmıştır.

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
arkadaşlar corelde hazırladığımız bir resmi jpg formatına nasıl alırız. msn koymek istiyorumda jpg formatı olması lazım demi?

@aDoBe

sadece biraz daha araştırma... Birkaç sayfa öncesinden buna benzer bi sorunun cevabı verilmiş...!Sizde resim formaına çevirmek için bu yönetmi kullanabilirsiniz! Lütfen soru sormadan önce araştırma yapalım...!

reballious

Üye
Tepki
0
Corel photo paint te resimde ki bir nesneyi yada resimdeki bi insanı seçme nerden nasıl yapabiliriz

Tepki
0
Bildiğim Kadar Yardimci Oliyim Tramin Degeri Yükseldikçe Noktaciklar Yaklaşir Düştükçe Aralarindaki Mesafe Açilir Ama Dediğin Gib Bu Yazicidanda Olacilir

Tepki
100
@reballious

photopaint aynı photoshop mantığında bir programdır. seçmen istediğiniz nesnenin durumu yada şıkline göre birden çok seçmeme olanağınız vardır. magnetik mask tool aracı en uygun olalardan biridir. mıknatıslı bir kement özelliği vardır.
lasso mask tool ise mıknatıs özelliği olmayan bir kementtir.
çok düz bir yeri almak istersenizde crop aracını kullanabilirsinizde...

zeybek

Üye
Tepki
0
arkadaşlar bir resmi dekube yapmadan bitmap yaparak resmi nasıl çerçevesinden çıkarırız?

zeybek

Üye
Tepki
0
yani dekupe haricinde resmi çerçevesinden nasıl çıkarırız. ben biryerde görmüştüm edit bitmap mı ney yaparak yine çıkarmışlardıda.

Tepki
100
çalışmanızın nerede yapıldığı önemli.
sadece resim olarak almışsanız dekübe yapmaktan başka çareniz yok.
bitmap yaparak resim çerçevesinden çıkarılmaz.
corelde poreclip edilmişse yukarıdaki mesajları takip edin.
çözümü orada verilmiştir.
ps de yapılmışsa layerleri gözden geçirmeniz gerek.

zeybek

Üye
Tepki
0
resmin arkası tek renk yni beyaz olunca çıkarılıyor biliyordumda nasıl olduğunu bilmiyorum işte

Tepki
100
@zeybek

sayın zeybek bir sakıncası yoksa resminizi buraya upload edin.
üzerinde yaparak anlatalım.

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt