coreldraw da soru ve sorunlarınızı burada cevaplayalım..

Durum
Konu kapatılmıştır.
Tepki
0
slm arkadaşlar
corel x4 te dikdörtgen (veya daire) cizdiğimizde imleçle içine tıkladığımda dikdörtgeni tutuyor. Ben tutmasını istemiyorum. boşa tıklasın istiyorum.
bunun ayarı nerde ??? teşekürler....

Tepki
100
@sahin33

bunula ilgili bir ayar söz konusu değil.
tam olarak ne yapmak istiyorsunuz. anlatırsanız yardımcı olmaya çalışalım.
imlecin dikdörtgeni tutması aslında bir kolaylıktır.
kare yada daire etrafına kolayca yazı yazmamıza imkan vermektedir.

ozreklam

Üye
Tepki
0
Benimde bir sorum varrrrrr :D tam bir acemi olarak. Bir bütün resmi logo da olabilir üzerinde oynamadan nasıl transparan hale şeffaf duruma getirebilirim. teşekkürler

Tepki
6
@ozreklam

ekranin solundaki arac kutusunda alttan 4. olan interactive tool u tikla kenarda bir pencere acilacaktir. orda en sondaki interactive transparency tool u sec simdi ust kisimda acilan pencerede ayarlarini yapabilirsin. tamamina sefaflik vermek icin linear yazan yeri tikla yine bi pencere acilir ordan uniformu sec kenarinda standart 50 yazar orda transparenciyi ayarlayabilirsin :) ama lcd monitor yaniltabilir :)

Tepki
15
Çok ÇOk ACİLLLLLLLLLLL :) Corel Drawda Çizmiş olduğum 2tane çizgiyi Birbirine Kaynak yapabilirmiyim Yani 2 parçayı tek parça Haline Getirmem gerekiyorr Farklı Programlarda Açtığımda Bunu tek parça olarak görmesini İStiyorum böyle bir İmkan varmı Yardımınız İçin Şİmdiden Tşk

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
@residents2000

iki çizgiyi veya birden fazla nesneyi Arange / Combine (Ctrl+L) ile birleştirme işlemi yapabilirsiniz. Fakat içine renk veya doku atmak için Shape tool aracı ile kopuk olan noktaları birleştirmeniz gerekir.

bluefire

Üye
Tepki
0
merhaba arkadaşlar... benim bir sorunum var.. corel x4 yükledim ve belli bir süre sonra kullandım.. şu anda corelde save,save as,export,import ve bunun gibi birçok menüm çalışmıyor. yani yaptığım şeyleri kaydedemiyorum bile... bunu nasıl düzeltebilirim acaba....

Ömer YILDIZ

Admin
Yetkili Kişi
Tepki
92
Programı demo olarak kullandığınız ve kullanım süresi bittiği için bazı fonksiyonlarını kullanamıyorsunuz. Lisans alarak bu sorunu giderebilirsiniz.

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt