D&P / Sedat Gül

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
99 kişi bakmış bir kişi yorum yapmamış biz boşunamı ekliyoruz bu çalışmaları arkadaşlar ?

Fizgi

Üye
Tepki
0
Çalışmanızı beğendim Sayın GÜL. Başarılarınızın devamını dilerim.

Kerim ÖKSÜZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
19
D&P fontu çok sıradan durmuş Sedat Bey birde baloncuk içindeki yazı çok eğik geldi.
başarı dilerim ;)

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
Çalışma sade ve şık. Fakat logo aşırı sade sanki. Balon ile içerisindeki yazı perspektifi gözü biraz rahatsız ediyor. Pek oturmamış gibi.
Bir de hemen hemen her çalışmanız aynı renk tonları içeriyor. Bence biraz farklı tonlar ve tarz deneyebilirdiniz bu format için. İlk bakışta bir banka veya benzeri bir kurumun kampanya reklam afişini andırıyor.
Başarılar dilerim.

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
@Erkan_Nehir

Erkan bey logo bazen düz bir yazıda olabilir değil mi ?
farklı tonlar derken, bilinen pembe ve kırmızı yada mavilerden mi bahsettiniz ?

banka veyaz benzeri bir kurumların reklamlarında kullanılan renkler
başka reklam çalışmalarında kullanılamaz mı ? ayrıca ben bu rengi bir bankada
görmedim ! size tam zıttı birşey söylemek isterim maximum reklamlarıda pembe
buna ne demek lazım şimdi :D

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@Sedat Gül
Ben zaten yaptığım yorum da "düz yazıdan logo olmaz" diye bir tabir kullanmadım.
Kendi fikrimdir yaptığım açıklama. Dilerseniz tek bir nokta ile de logo yaparsınız.
Farklı tonlar derken çoğu çalışmanızda hep yeşil tonlar mevcut bunu kastetmiştim. Bilinen pembe, kırmızı ve mavi derken yeşil de pek bilinmeyen bir renk değil sanırım.
Banka reklamı derken kurumun hizmet itibari ile taşıdığı soğukluktan bahsetmiştim. Bu bir banka da olabilir bir resmi şirket de. "Bu bir banka rengidir" ifadesi kullanmadım zaten.
Bu arada maximum bir banka değil, bankanın sunduğu bir üründür. Keza VADA maskotu da mor renktir... Banka rengi yeşildir diye bir ifade yok zaten yorumumda.
Banka dememin sebebi sanırım anlaşılmıştır.
Yapılan afiş bayanlara hitap ettiği için kullanılan pembe, bordo, kırmızı, mor, vs renkler de gayet doğaldır.
Nasıl bir bitki tanıtım reklamının siyah renkle yapılmasının tuhaf olacağı gibi.
Tüm tespitler kendi görüşümdür ve kaide değildir. Ki yorumun anlamı budur.
Kimse yorum yapmıyor diye içerlemişsiniz ve sonra da yapılan yoruma içerliyorsunuz...
Enteresan gerçekten..
Söz bir daha sizin çalışmalarınıza yorum yapmayacağım Sedat bey... :)
Başarılar.

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
@Erkan_Nehir

Erkan Bey Sizin Çalışmalarınızı
Hayranlıklar Takip Ediyorum Yorumlarınız Benim İçin Değerlidir, Ama Kısa ve Öz Değerlendirmeleri Tercih Ediyorum, Dikkat Ederseniz Benim Yorumlarımda
Kısa ve Özdür Tüm Yorumları Bir Kişi Yaparsa Diğer Arkadaşlar Ne Yazacak ?????

Yanlız Burada Bir Birimizin Yazdılarına Sen Banka Dedim O Ürün Gibi Kelime
Oyunlarıda Yapmayalım Lütfen Siz Benim Ne Demek İstediğimi Çok İyi Kavrayacak
Bir Kişisiniz, Ayrıca Benim Çalışmalarıma Yorum Yapmayacaksanız Bende Çalışmalarımı
Sizlerle Paylaşmayayım O Zaman Neden Bir Aradayız ki O zaman ?

Saygı ve Sevgilerimle

Tepki
17
Genç Kızların Rüyası yazısı fazla eğik. Ayrıca konuşma balonu içinde, sanki beyaz eşyalarda indirim kampanyası yayınlanıyormuş gibi bir izlenim yarattı bende.
Başarılar diliyorum...

Yukarı Alt