destanlaşan türküler

lazut52

Üye
Tepki
0

muhtevaforum da
destanlaşan türkülerin serisi yayınladı indirdik ve bizde beğenerek dinliyoruz.

kendim için yaptığım bu albümlerin 2 sinin kapak tasarımını sizle paylaşmak istedim

eleştirilerinizi bekliyorum

U

User

Misafir
tasarımda kompozisyonu kullanmak cok önemlidir. kompozisyon kullanımın zayıf ve efekt cok özellikle bevel efekti çok gözü yoruyor 1 azdaha estetik boşlugu cok ama daha okunaklı yapsaydın daha iyiolurdu sanırımm ellerine sağlık..

BiGG_BoSS

Üye
Tepki
0
Gerçekten tasarım olarak çok zayıf kalmış çünkü sadece üstteki resmi eleştiricem..
Eleştiri
1- bevel efektini kullanırken aşırıya kaçmışsın..
2- Strokeleri gene aşırıya kaçmışsın
3- Destanlaşan Türkler 3 ön planda olması gerekirken parça isimleri ön plana kaçmış
4-Sazı yanlış şekilde kullanmışsın yarısı orda yarısı orda şekilde deil daha bütüm halinde kullanman daha güzel bi görüntü elde etmeni sağlardı.
5-Karenin gölgesi gene aşırıya kaçmış daha az verseydin daha hosh olabilirdi..

Tavsiler
1- Kareden beveli kaldır gradient kullanmayı dene (Lacivertten - tatlı bi maviye Aşşaıdan - yukarıya )
2- Kareye Stroke at beyaz içe doğru ( değeri 3 - 4 arası dene)
3- Arka plana çok az koyu bi yeşilden cırtlak bi yeşil deilde tatlı bi ton yakala o yeşile doğru aşşaıdan yukarıya gradient wer
4- Çok hafif inner ve outter glow dene beyaz tonda ama çok hafif sadece strokeye blur efekti wermek için.
5- Alta gene -0- derecede sadece size seçeneğinden gölge at
6-Karenin içine yazılarını yaz arial narrow u dene ( arşiwini bilmiyorum çünkü)
Rengi beyaz yap ve 2. dereceden siyah stroke at.
7- Destanlaşan Türküler yazısına çok şeyler yapılabilir ama dediğim gibi arşivinin ne olduğunu bilmiyorum.
8- İllaki sazı kullanıcam diosan karenin içine yazıların arkasında kalıcak şekilde at ve saz resmini deiştir daha güzel bi saz resmi bulabilirsin...

Saygılar..

Ömer YILDIZ

Admin
Yetkili Kişi
Tepki
92
Font kullanımı baya zayıf olmuş. Daha ruh sahibi fontlar kullansaydın.
yazıların etrafındaki beyazlık cok fazla sırıtmış ve gercekten bevel efektide cok sırrıtıyor
biraz daha estetik olursa oldukca hoş olacaktır

2. çalışmada ise resimdeki Aşık veysel yanılmıyorsam ve zeminde kaybolmuş aşık veysel gibi bir sanatcıyı böle zeminde kaybetmek bence hiç olmamış. ön plana asık veyseli çıkarsaydın cok daha iyi olacaktı sanırım

BiGG_BoSS

Üye
Tepki
0

Buyur ben cafede olmama rağmen böyle bir şey buldum gene demek istediğim böle bişey deil ama daha ii durur qibi...

Yukarı Alt