dış hat inceltme yardım

husman3

Üye
Tepki
0
merhaba bir çizime başladım fakat neredeyse tamamı bitince çizdiğim dış hattın çok kalın olduğunu fark ettim nasıl incelteceğimi bilmiyorum en baştan başlamak da istemiyorum lütfen yardım edin
1619384044710.png

Tepki
74
Merhaba,

Şu işlem sırasını dikkatlice uygulayabilirsen bugün sana önemli bir bilgiyi hediye etmek isterim:

1-Çizimin olduğu layer'ı, layer panelinde layer'in kutusuna Ctrl tuşuna basılı iken fareyle tıklat. Böylece ilgili çizimi seçili alan haline getirmiş oldun. (Belki de bunu biliyordun, ama ben bildiğini bilmediğim için anlatıyorum..)

2-Bu seçili alanı (Adobe buna "yürüyen karınca" diyor) içeriye doğru küçültmek için, yani inceltmek için şu komutu ver:
Select>Modify>Contract Gelen pencerede kaç pixel inceltmen gerektiğini yazmalısın. Bu rakamı deneme yanılma yöntemi ile bulabilirsin.

3.Bu yeni "yürüyen karınca"yı select>inverse yaparak tersine çevirmelisin.

4. Final: Delete tuşuna basarak fazlalıkları silin.

Umarım anlaşılır olmuştur. Başarılar dileğiyle.

Tuncer.

Tepki
74
Acaba işinizi gördü mü bu anlattıklarım?

Aslında bu tür çalışmaların çok daha pratik bir yöntemi daha vardır. Ama birikiminiz buna yanıt verebiliyorsa, daha profesyonelce bir yöntem önerebilirim.
T.

husman3

Üye
Tepki
0
Acaba işinizi gördü mü bu anlattıklarım?

Aslında bu tür çalışmaların çok daha pratik bir yöntemi daha vardır. Ama birikiminiz buna yanıt verebiliyorsa, daha profesyonelce bir yöntem önerebilirim.
T.
evet gördü daha yeni başladım çizime çok profosyönel değilim ama önerirseniz güzel olur

Tepki
74
Tekrar merhaba.

Öncelikle, çizimi doğrudan brush veya pencil ile yapmayın.
Çizim anahatlarını path oluşturarak (yol olarak) çizin. Böylece istediğiniz kadar revizyon yapabilirsiniz. Geri dönüşler herzaman mümkün.
Çizim için kendinize onay verdikten sonra "yol" üzerinden otomatik pencil veya brush çizdirebilirsiniz.
Çizim yapacağınız araç, araç kutusunda aktif olsun.
Path panelinde (yol) ilgili path satırı seçili olsun.

1620225566887.png

Path panelinde, altta, soldan ikinci düğmeye tıklatın.
Böylece path üzerine, aktif olan araç ile çizim yaptınız. Tabii ki, aktif olan aracın rengini, fırça büyüklüğünü de önceden ayarlamış olmalısınız.
Path'ler ne kadar düzgünse, çizimler de o kadar düzgün çıkacaktır.

Hadi bir deneyin, sonucu görelim.

T.

Dosyalar

Yukarı Alt