DMI logo yarismasi sonuclandi...

AliAkgun

Üye
Tepki
0
> Devlet Meteoroloji Işlerinin duzenledigi logo yarismasi sonuclandi ve 1liğe layık eser bulunamadi.. 5 mansiyon odul sahibi ile 50 sergilenmeye eser secildi ve muhtemelen 23 Mart Dünya Meteoroloji gunude sergilenmesi bekleniyor...
> Benim çalişmam sa 31.liğe layık gorulmus...

> Sonuclara ve calismalara bu linketen erisebilirsiniz...

http://dmi.gov.tr/kurumsal/logo.aspx

> Ne diyelim.. Hayırlısı olsun...

.

User4

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
39
İlk 10 çalışmaya baktım da, içlerinden birini seçmemekte haklılar. Güzel olmadıklarından değil hepsi güzel çalışmalar fakat sıradan bir müşteri logo istemişte onun için tasarlanmış gibi hepsi. Sonuçta bu bir resmi kurum, daha ciddi sade ve bakıldığında bu Devlet Meteoroloji logosudur denmeli. Olayın ciddiyetinden uzak katılımlar olmuş, seçmemekte haklılar..

AliAkgun

Üye
Tepki
0
> bende ayni fikirdeyim... ama garip olan daha alt siralardaki bagzi calismalarin ilk 10 dakilerden daha iyi olmasi... siralama pek ciddiyetle yapilmamis gibi geldi...

User4

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
39
Bence senin çalışman 1. sıradaki çalışmadan daha güzel. Bu konuda bende sana katılıyorum. Bu seçimi kim yapıyo acaba, bi tasarımcımı yoksa oradaki memurlar mı? Eğer memurlar ise harcanan emeğe yazık. Bi devlet memuru ne kadar anlayabilir ki tasarımdan logodan. Gözüne hoş geleni seçiyolar herhalde..

AliAkgun

Üye
Tepki
0
> calismami begenmeniz beni memnun etti.. dogrusunu soylemek gerikirse yarismaya katildigim diger iki calismam bundan daha iyiydi diyebilirim.. bu calismami son anda 3. secenek olarak ekledim... aslinda umitli oldugum calismam bu degildi... yaklasik 10 calisma yapmistim ve iclerinden secmek gercekten zor olmustu...
> keske cok cok daha iyi calismalar dereceye girseydi de bende biraz ders alabilseydim.. hatalarimi gorebilseydim...

Tepki
0
Çalışmaların neredeyse tamamı amatörce yapılmış, içlerinde birkaç profesyonelvari çalışma var sadece. Gerçekten üzücü bir durum. Avurpa standartlarının çok altında. Bir devlet kurumunu temsil edebilecek bir çalışma da yok. Üstelik ödüle hak kazanamayan eserlerden bazıları, mansiyon alanlardan çok daha iyi. (Kötünün iyisi)

Sanırım jüri seçimi hatalı olmuş.

Yukarı Alt