Dosyayı nasıl koruyabilirim?

echo

Üye
Tepki
0
Adobe illustrator ile hazırlanan bir çalışmanın üzerinde düzenleme yapılmasını engelleyebilecek bir koruma yöntemi var mı bildiğiniz?

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
@echo

Dosyayı pdf yapın ve pdfinizi acrobat pro vasıtası ile şifreleyip kilitleyin. Biliyorsunuz pdf dosyaları aide kolaylıkla düzenlenebilir format sorunu olmaz yani.

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Merhaba,

Böyle birşeyin mümkün olduğunu sanmıyorum. Siz dökümanı pdf olarak şifreleseniz bile piyasada şifre kırıcı programlar mevcut. Çok rahat bir şekilde pdf dökümanının şifresini kırabiliyorsunuz.

Dökümanı jpg,tiff,psd gibi resim dosyalarına çevirdiğinizde müdahale şansı çok daha az olacaktır.

Saygılarımla.

Tepki
0
@Serkan Baysal

bu konunun açılması iyi olmuş bende bunu soracaktım serkan bey şu an çalıştığım şirkette önceki çalışan grafiker bazı müşterilerin işlerini pdf olarak kaydetmiş ve şifrelemiş ben bunları açıyorum print screen yapıp resim olarak alıp hepsini tekrar çizmem sorun oluyor bu pdf leri nasıl açaçam bana yardım edin lütfenn.

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
Merhaba,

İnternet üzerinde arattırdığınız zaman PDF şifre kırıcı programlara ulaşırsınız. Bunların legal yada illegal olup olmadıkları hakkında bir bilgim yok malesef.

Herhangi bir program temin ederseniz, pdf dökümanlarınızı vektörel programlarda kullanmanız mümkün.

Saygılarımla.

Yukarı Alt