Dreamweaver ve Photoshopla Web Tasarımı ? (Klon)

SaLvostyLe

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar başlıktada belirmiş olduğum gibi bir sitenin aynı tasarımını yapmak zorundayım. Bunu Photoshopla işte grafiklerini ayarlıcam Dreamweaver ile html olarak ayarlıcam. Klon derken yanlış anlaşılmasın klon yapcağım sitenin tasarımını kullanmıcam. Bu benim için çok önemli yardım edebilcek birisi var mı ?

Şirzat AYTAÇ

Dünya Çapında Ağ
Tepki
1
" Bunu Photoshopla işte grafiklerini ayarlıcam Dreamweaver ile html olarak ayarlıcam. "

demişsiniz. Yardım istediğiniz alan nedir peki ?

SaLvostyLe

Üye
Tepki
0
Şöyle analtayım mesela sitede top.jpeg var onun boyutunu nasıl ölçücem ?

Ayarladığım grafikleri nasıl dreamweaver'a aktarcam ?

Dreamweaverda nasıl kodlama yapıcam ?

Ayrıca bazı yerlerde javascript kodlama yapmam lazım 1-2 ufak yerde...

Yardımlarınızı bekliyorum. İsteyen olursa msn den birlikte bana 1-2 saatini ayırabilirse çok sevinirim.

Şirzat AYTAÇ

Dünya Çapında Ağ
Tepki
1
Öncelikle sitenin tüm sayfayı kaplayan bir önizlemesini alın. Bunun için bir firefox eklentisi olan FireShot eklentisini kullanabilirsiniz. İlgili sayfa için buraya tıklayın.

Daha sonra önizleme sayfasını photoshop'da açın ve siteyi "Slice Tool" ( Dilim Aracı ) yardımı ile istediğiniz parçalara bölün, işlem bittikten sonra ctrl+shift+alt+s tuşuna basarak siteyi web için farklı kaydet modundan html uyumlu hale çevirebilirsiniz.

Tabi bu işlemlerden önce sitede resim üzerinde bulunan yazıları vb. nesneleri silmeniz gerekir o kısım daha detaylı.

Js kodlaması ile ilgili bilgiyide ancak uygulamaların ne olduğunu detaylıca anlatırsanız yardımcı olabiliriz.

SaLvostyLe

Üye
Tepki
0
İletişim adresimi yolladım. Söyledikleriniz içinde çok teşekkür ederim fakat msn'den daha iyi olacak gibi gözüküyor.

@Edit : Konu kilitlenebilir.

Tepki
0
eğer klonlayacağın site php yada asp değilse htm veya html ise hiç tekrardan tasarım yapmana gerek yok. Teleport Pro programını çek sitenin url adresini gir ve sitenin tamamını download et olduda bitti maşallah :D

Yukarı Alt