E-ticaret sitesi feminmarket.com Logo Yarışması

Ömer YILDIZ

Admin
Yetkili Kişi
Kayıt
29 Temmuz 2007
Mesaj
2.319
Tepki
92
Tekstil Grafik Kursu
Bu yarışma Saygın Dnş. ve Dış Tic. Ltd. Şti [FONT=&quot]adına Grafikerler.org tarafından düzenlenmektedir.

Müşteri :
Saygın Dnş. ve Dış Tic. Ltd. Şti

Yarışma Konusu marka :
Feminmarket.com

Proje:
E-ticaret sitesi feminmarket.com için logo tasarımı[/FONT]Proje hakkında bilgi : Feminmarket.com üzerinden bijuteri, çanta, kemer, saat, gozluk, şal, şapka vb bayan aksesuarında
perakende ve toptan satış yapmaktadır. Hazırlanan Logo akılda kalıcı, yaratıcı, teknolojiyi çağrıştıran, aktif, orijinal ve çeşitli medya ortamlarında kullanılabilir yapıda olmalıdır. (web, kartvizit,
broşür, fuarlar vb...)
Slogan tasarımcının seçimine bırakılmıştır.

Yarışma Koşulları :
A. Yaş sınırının bulunmadığı yarışma profesyonel ve amatör grafik tasarımcıları ile öğrencilere açıktır. Seçici kurul; Saygın Dnş. ve Dış Tic. Ltd. Şti olduğundan dolayı Grafikerler.org Adminleri hariç diğer yetkililer de yarışmaya katılabilirler.


B. Her katılımcı en fazla Dört adet çalışmayla yarışmaya katılabilir.


C. Çalışmalarda renk ve form yönünden herhangi bir sınırlama yoktur. Ancak, logonun kullanım alanları göz önüne alındığında; her türlü basılı materyal için dört renkli baskı tekniğine (ofset-trigromi) ve dijital ortamlara da uygunluğu düşünülmelidir. Ayrıca, rozet, bayrak, anahtarlık, plaket/şilt vb. her türlü promosyon ürünü ve açık hava materyalleri üzerinde de kullanılabilir olması göz önüne alınmalıdır.
Ayrıca adobe illustrator, freehand ya da corel Draw programlarından biri ile hazırlanmış belge olması gerekmektedir.


D. Teslim edilen çalışmalar Türk Patent Enstitüsü'nce daha önce korunmaya alınmamış, tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır. Seçici kurul tarafından kopya olduğu anlaşılan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Yarışmanın neticesinde, Seçici Kurul herhangi bir eserin, herhangi bir ödüle layık görmekle birlikte, bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanlı, başka bir yarışmaya katıldığı veya yarışma sonucunun ilan edildiği tarihten önce yayınlandığının veya eserin başkasına ait olduğunun ortaya çıkması durumunda, alınan ödül iptal edilir ve eğer verilmişse, ödül sahibinin, ödülü derhal iade etmesi gerekir.


E. Eserlerin Saygın Dnş. ve Dış Tic. Ltd. Şti 'nin ihtiyacını karşılamaması halinde ya da diğer herhangi bir nedenle yarışma tekrarlanabilir ya da her aşamasında iptal edilebilir.


F. Saygın Dnş. ve Dış Tic. Ltd. Şti. , katılımcıların eserleri ile ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


G. Yarışma sonunda seçilen tasarımın tüm hakları Saygın Dnş. ve Dış Tic. Ltd. Şti.'ne devredilmiş sayılır. tasarım sahipleri, kullanılacak olan logolarda hiç bir şekilde isim ve hak talebinde bulunamazlar.


H. Ödül kazanan tasarımı Saygın Dnş. ve Dış Tic. Ltd. Şti. kullanma ve değiştirme hakkına sahiptir.Ödüle değer görülen eserlerin yüksek çözünürlükteki kopyaları Seçici Kurul tarafından katılımcılardan talep edilebilir. Seçici kurul, seçilen eserin sahibinden eser üzerinde değişiklik yapmasını isteyebilir. Bunun için Saygın Dnş. ve Dış Tic. Ltd. Şti. tarafından ödül tutarı dışında bir ödeme yapılmaz.


I. Eserler Seçici Kurul tarafından yaratıcılık, özgünlük, uygulamadaki başarı ve markaya kattığı değer kriterleri üzerinden değerlendirilecektir.


İ. Yarışmacılar, gönderecekleri tasarımlar için belirtilen ödüller dışında, herhangi bir ödül veya ücret kesinlikle talep edemez, yaptıkları başvurunun ardından yarışmadan çekilemezler. Yarışmaya katılanlar, yarışma şartlarını ve Seçici Kurul kararlarının tamamını kabul etmiş sayılırlar.

Telif Hakları :
Katılımcı, dereceye giren eserinin Saygın Dnş. ve Dış Tic. Ltd. Şti. tarafından kullanılmasına süresiz olarak tam kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak, gerek Fikir ve sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma vb. umuma arz ile ilgili bilumum haklar için Saygın Dnş. ve Dış Tic. Ltd. Şti. ne tam lisans verdiğini kabul eder. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği lisansı kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu lisans için kendisine verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. Saygın Dnş. ve Dış Tic. Ltd. Şti. , eserler için katılımcının yukarıda verdiği lisans karşılığında telif hakkı bedeli ödemeyecektir.
Katılımcı, Saygın Dnş. ve Dış Tic. Ltd. Şti.'nin ödül alan eseri Saygın Dnş. ve Dış Tic. Ltd. Şti 'nin Logosu olarak kendi adına marka olarak tescil ettirme hakkı bulunduğunu gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.

Eserlerin Teslimi :

1- Eserlerin her biri Buradan yeni konu başlığı altında verilen şablona göre hazırlanıp sadece JPG görüntüsü yüklenerek sergilenecektir. Gerekli görüldüğünde çalışmanın vektörel hali yarışmacıdan istenebilecektir.

Örnek Şablon:Şablonu İndirmek için TIKLAYINForuma Görsel yüklemek için Bu konuya bakınız.

2- Yarışma sonuçları açıklandığında, kazanan yarışmacı hazırladığı tasarımı istenen tarihte, istenen özelliklerde mail yolu ile veya cd içerisinde Grafikerler.org yönetimine ulaştırmakla yükümlüdür.

Yarışma Takvimi :
Yarışma Başlangıç Tarihi : 14.01.2011
Son Teslim Tarihi : 24.01.2011
Sonuçların Açıklanması : 26.01.2011
Sonuçlar, belirtilen tarihten sonra kamu oyuna Grafikerler.org Grafik Tasarım, Adobe Photoshop, Eğitim dersleri internet sitesi üzerinden açıklanacaktır.


Ödül : 1 ci seçilen esere 450 TL verilecektir.
2 ci ve 3 cü esere Altın üyelik verilecektir.


Seçici Kurul : Saygın Dnş. ve Dış Tic. Ltd. Şti
 

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Kayıt
10 Ocak 2010
Mesaj
2.524
Tepki
54
Grafikerler.org'dan güzel bir organizasyon daha. Umarım üyelerimizin çoğu katılır ve güzel bir yarışma heyecanı olur.
Tüm katılımcı arkadaşlara şimdiden başarılar.
 
Yukarı Alt