Eğitim Çehalet konu bi tipografik Çalısma icin Yardım istyebilirmiyim

Funda

E=mc²
Tepki
9
Daha anlaşılır ve doğru bir türkçe ile, ne istediğinizi net ifade edebilirsiniz mesela...

Realfear1

Üye
Tepki
0
Eğitim ve cehalet konulu troğrafiik çalışma yapmak istiyorum Vize ödevi olarak ama Aklıma slogan falan hiç bi gidecegim yol gelmiyor Nasıl bi yol izlemeliyimslogan veya tasarımda nelere baş vurmalıyım illustratörde yapıçağım

Ozgul

Üye
Tepki
57
Bence önce "eğitim ve cehalet" denince aklınıza neler geliyor bunları tek tek not edin. Duygular, düşünceler, anılar, sorular, vs... Ama hiçbir şeyi atlamayın. Beyin fırtınası deniyor sanırım buna ya da başka bir şey. Bu esnada zaten kafanızda şekiller ya da başka şeyler oluşacaktır. Bu şekilde başlarsanız hem zevkle çalışırsınız hem de ortaya bir şeyler çıkar.

İyi çalışmalar.

Realfear1

Üye
Tepki
0
Aklımda şiddetin temeli cehalet ve eğitimsizlik olduğu kavramını düşünüyorum ama bunu tipografiye nasıl dökebilirim o bakımdan sıfırım diyebilirim :(

Ozgul

Üye
Tepki
57
Aslında Ozan Bey'in imzasına dikkatlice bakmanız bile yeterli fikir için.:)

danisman

Consultant
Tepki
30
Çayı nasıl içersin, şekerli mi, şekersiz mi?
Hangi tür filmleri izlemekten hoşlandığını biliyor musun?
Hangi renkleri seversin?
Son aldığın ayakkabını, en son ne zaman giydin?
KKTC başbakanı kimdir?
Hayalinde yaşattığın sevgili nasıl birisi?
En çok sevdiğin tatlıdan en son ne zaman yedin?
Bisiklet kullanmayı biliyor musun?
En çok sevdiğin reklam filmi hala yayında mı?

Aklın karıştı biliyorum ama bir de şuna cevap verir misin, eğitim nedir, neden alınır, kaç çeşit eğitim vardır, kaç çeşit öğretmen vardır, kaç çeşit okul vardır, sahi Atatürk caddesi size yakın mıydı?

Okula ilk başladığın günü hatırlıyor musun? İlk öğretmenini? İlk yazdığın mektubu kimin için yazmıştın? Hiç araba yıkadın mı? Yarın kahvaltıda neler olacak? Ansiklopedi diye bir şey duydun mu? Ekmeğin kızarmış mı olsun, yoksa az kızarmış mı? Dişlerini sabah akşam fırçalıyor musun? En son ne zaman hasta olmuştun?

Gelecekte hangi mesleği seçmeye niyetlisin?

Tüm bunların cevaplarını buraya yazma :)

Sen bu soruları çoğaltarak devam et cevaplamaya, bakalım aklına bir şeyler gelecek mi?

Kolay gelsin...

Yukarı Alt