el yapımı, birazda kendimize çalışalım

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Ellerinize sağlık ama konu biraz geç açılmış gibi, birkaç sene önce olsa anlardım ama şimdi 7-10 TL verip yenisini almayı tercih ederim ...

Mehmet ÖZDEMİR

Grafik Tasarım
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
243
Para verip birşeyler almak yada yenisini almak her zaman kolaydır. Önemli olan eger mümkün ise tamir edebilmek yada tekrar kullanılabilir hale getirmektir.
Casio marka plastik kordon bir saatim var. Üç oldu kırılıyor ve kordonu değiştirmek zorunda kalıyorum. Her seferinde 20-25 tl veriyorum. Bazıları için Belki büyük bir para değil ama çok sıkıldım. Ayakkabıcılar sitesinden parça deri alarak kendim bir kordon yapmayı deneyeceğim. Yakında koyarım siteye bitmiş halini. ;)

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
"Üretken" olmak her zaman iyidir, üretebilmek, tamir edebilmek güzel şeyler buna kimsenin itirazı yok ama benim dediğim kısaca: Tamir ederken kazandığımız 3-5 TL (tamir edebilme hazzı ayrı bir konu ondan bahsetmiyorum) tamir etmek için harcadığımız zamana değer mi? Zaman bu kadar ucuz olmamalı ...

Mehmet ÖZDEMİR

Grafik Tasarım
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
243
@Erkal COŞKUN

vernik aklımdan geçti. ama sürekli elde kullanılacağı için zamanla soyulma olabilir diye vazgeçtim. ofiste bulunan kartuş mürekkebi içinde bir gün beklettim :) renk güzel oldu ama, iyice içine işledi.

Erkal COŞKUN

Hiç...
Uzman Üye
Tepki
470
@Mehmet ÖZDEMİR

Ahşap olduğu için espri niyetine söyledim ama denenebilir tabi :) Şimdi üzerine yakma yöntemiyle adını ve Gb bilgisinide yazarsan tam orjinal olur benden söylemesi :D

Yukarı Alt