En Çok Kullandığınız Programlar

En Çok Kullandığınız Programlar

• Toplam katılım
    278
  • Poll closed .

Ozgul

Üye
Tepki
57
Corel ve photoshop. Ama artık corel'i bırakıp illustrator'e geçmek istiyorum.:)

aybekdes

Üye
Tepki
0
Cinema 4D ve diğerleri: Indesign, Photoshop, Illustrator, Corel (nerdeyse kullanmıyorum), After Effects (öğreniyorum!)

Günay YUNUS

Grafikerler.Org
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
26
Photoshop - Illustrator - After Effects - FinalCut - Cubase uzmanlık alanlarım

htc_gny

-_-
Tepki
6
Photoshop - ıllustrator - Flash... En iyi kullandığım programlar. Hedefimde 3D Max var :D

Günay YUNUS

Grafikerler.Org
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
26
@htc_gny

3DS Max'ten ziyade After Effects öneririm size Hatice Hanım. Photoshop- Illustrator - Flash diyorsunuz, e o zaman After Effects farz olmuş size :)

htc_gny

-_-
Tepki
6
Haklısınız Günay Bey 3D Max e başladım birazcık, kendimi az daha geliştiriyim After Effects öğrenmeye başlıycam. :)

Günay YUNUS

Grafikerler.Org
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
26
@htc_gny

Bence tam tersini yapın işin içinden çıkamazsınız :) bambaşka mantaliteleri mevcut çünkü :)

htc_gny

-_-
Tepki
6
:) Gerçekten çıkılmıyor işin içinden. Programların kısayollarını karıştırır oldum :D Bakalım sonum nasıl olcak.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Bana göre karşılaştırılan 2 program (3D Max & Adobe After Effect) birbirinden amaç olarak keskin çizgilerle ayrılan fakat bir yandan da birbirleriyle etkileşimde olması gereken 2 programdır.
Konu aşama olarak değerlendirilecek olursa önce 3D bir program, ardına A.E öğrenilmesi daha sağlıklı bir yaklaşım olur ki After Effect'in ortaya çıkış felsefesi de zaten daha önce yaratılan (Gerek set videoları gerek animasyon videoları) videoları içerik bakımından zenginleştirmek ve değiştirmektir. Programın adındaki espriden de bunu anlamak mümkündür. After Effect.
Böylece ilgili videolar ve gerekli animasyonlar 3D programda 3 boyutlu olarak kodlanır, ardından After Effect'te efektleri verilebilir.
Adobe After Effect'te de bir animasyon yaratılabilir pek tabii fakat 3D animasyonun tüm zenginliğinden mahrum bir şekilde.
Ben eğitmen olsam eğitimde, yukarıda bahsettiğim gibi bir süreç izlerdim.
Çünkü o yaklaşımın "Öğrenme" sürecini Alıcı üzerinde daha sağlıklı ve sistemli bir şekilde ilerleteceğine emin olurdum.
Tabi son olarak Adobe Premiere'yi de unutmamak gerekirdi.

Yukarı Alt