en son baskı aşamasına nasıl geliniyor

ekinoks76

Üye
Tepki
4
Deseni çizdik ya bakarak yada tarayıcan geçirdik çizdik vs en son baskı aşaması nasıl oluyor psd formatında mı (Photoshop ile çizdik)

Tepki
10
Merhaba ekinoks76,isterseniz çizmiş olduğunuz deseni bizimle paylaşın ve beraber kararverelim baskı aşamasına geçmeden önce neler yapmalıyız.

*F.BEKGÖZ*

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
7
Desen çizilip aksları alındıktan sonra split chanel yaparız.Daha sonra split yaparak ayırdığımız bu kanalları bitmap yaparak kaydederiz(bitmaplarken 50% threshold seçeneğini seçiyoruz).Film çıkış işlemini de genelde corelde yaparız. Ayırdıgımız ve bitmaplayarak kaydettiğimiz kanalları corelde dizdikten sonra filme gönderebiliriz.

Tepki
10
Sayın Asmin corel de kesin çıkış alınacak diye bir kural yok.Ben aynı işlemi photoshopta yapıyorum.

*F.BEKGÖZ*

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
7
Evet doğrudur.Ben sadece kendi çalıştığım yöntemi anlattım.Genelde desen bürolarıda bu şekilde çalısıyor.

ekinoks76

Üye
Tepki
4
Tşkler arkadaşlar fakat photoshop da izah ederseniz daha iyi olur:))
Aslında etiket desinatörlüğü-grafikerliği yaptımdaha önceleri bu empirme farklı bir kulvar empirme baskı firmasından iş teklifi geldi geçenlerde oyüzden sormuştum

ekinoks76

Üye
Tepki
4
evt bir dizi program öğrendim bir corel kaldı aslında onuda öğrenirim vakit bulamadım haklısnz yinede tşk :)

Tepki
10
Deseni çizilip aksları alındıktan sonra split chanel yaparız.Daha sonra split yaparak ayırdığımız bu kanalları bitmap yaparak (bitmaplarken 50% threshold seçeneğini seçiyoruz lap desenlerde),desenin resulatıon (output)ayarıda önemli,en az300 pixels/inch olmalı ve yazıcıya gönderiyoruz .

Tramlı desenlerde Emprime Desen Dersleri-Sümene Manastırı-CMYK-çalışması ,dersten yarlanabilirsiniz.

Yukarı Alt