Farklı stil'de yazı oluşturmak

Kayıt
6 Eylül 2007
Mesaj
6
Tepki
1
Yeni bir sayfa açalım.Araç çubuğundan "Type Tool" aracını seçelim ve yazımızı yazalım.Yazı layerımızın bir adet kopyasını oluşturmak için Ctrl + J kombinasyonunu kullanıyoruz ve Orjinal yazı layerımızla background layerımızı birleştirmek için orjinal yazı layerımıza bir kez tıklayın daha sonra Ctrl + E basın.
Backgroundla orjinal yazı layerımızı birlestirdik bu layer seçili iken Filter -> Stylize açılır menüsünden -> Wind seçenegini seçiyoruz.Ctrl + F kombinasyonuyla bunu iki kez tekrarlıyoruz.
Uyguladığımız efektin tam tersini yapıyoruz simdide yani wind seçenek penceresinden direction kısmında from the left i seçip onayladıkta sonra terardan Ctrl + F kombinasyonuyla bunu iki kez tekrarlıyoruz.Image -> rotate canvas ile calışmamızı 90 Cw döndürüyoruz.
Simdi Filter - stylize - wind efektini uyguluyacağız biraz önceki yaptığımız işlemlerin aynısını hem left hemde right olark tekrardan uyguluyoruz sonra Image - rotate canvas ile çalışmamızı 90 CCW ile döndürüyoruz.Image - Adjustments - Hue/Saturation uyguluyoruz.
Hue/Saturation ayarlarını kendinizde belirliyebilirsiniz.Sİmdi kopya yazı layerınızın rengini layer style dan gradiend overlay dan degistirerek ve background layerına filter - distort - ripple efektini uyguluyarak çesitli ve güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

sonuç:


ripple efektinin yüzde değirini değiştirerek ve farklı efektler uygulayarak farklı sonuçlar elde edebilirsiniz
 

ebruzorlu

Üye
Kayıt
24 Ocak 2008
Mesaj
8
Tepki
0
ellerinize sağlık güzel paylaşım ama bide yapabilsem :S fireworks 8.0 kullanıyorum szin kullandığınız farklı sürüm heralde. 8.0 da aynı işlem nasıl yapılabilir ? yardım ederseniz sewinirim şimdiden teşekkürler
 

Ömer YILDIZ

Admin
Yetkili Kişi
Kayıt
29 Temmuz 2007
Mesaj
2.320
Tepki
92
Bu ders photoshop ta hazırlanmıştır. Photoshop un herhangi bi sürümünde bu dersi uygulayabilirsiniz.
 

ebruzorlu

Üye
Kayıt
24 Ocak 2008
Mesaj
8
Tepki
0
teşekkürler zaten photoshop dersi oldğunu sonradan farkettim :) peki aynı işlemi fireworksde yapma şansım varmı ?
 

Ömer YILDIZ

Admin
Yetkili Kişi
Kayıt
29 Temmuz 2007
Mesaj
2.320
Tepki
92
Yeteneğin ve bilgin varsa yapabilirsin.. bire bir aynısı çıkmasa bile amacına ulaşırsın.
 
Yukarı Alt