Fireworksta basit bir buton yapımı

Curse

Üye
Tepki
2
Fireworksta basit bir buton yapımı 1-İlk önce 300/300 Transparan bir çalışma alanı açalım.Tabi butonumuz bu kadar büyük olmayacak.Biz sadece rahat çalışmak için böylesine büyük bir çalışma alanı açtık.
2-Tools panelinden vector araçlarına giderek 200/60 bir Rectangle Tool(U)
alanı çizelim.Ve #0066CC değerinde bir renk ayarı yapalım.
3-Rectangle Roundness değerimizi 60 olarak ayarlayalım.
4-Şeklimizin dış hat çizgisinin kalınlığımı,yani stroke kcetegory'i 3 olarak ayarlayalım ve #0000CC değerinde renk ayarını yapalım.

5-Filters/Shadow and Glow/Inner Glow'u seçelim.Ve resimdeki gibi değerlerimizi verelim.

6-Renk paletini açtığımızda alta görülen Fill Optionsu tıklayalım.Daha sonra Linear'ı seçelim.

7-Resimdeki gibi gösterilen araca tıkladığımızda,şeklimizin üzerinde yatay bir çizgi oluşacaktır.

8-Bu adımda bu çizgiyi resimde görüldüğü gibi dikey duruma getirelim.Yandaki resimde olduğu gibi de açık olan rengi orta kısma doğru sürekleyelim.
9-Şimdide #000099 renk değerini kullanarak bir text yazalım.Ben button adlı bir text oluşturdum.Ardından 4.adımda anlatıldığı gibi textimizin dış hat çizgisini #CCCCCColarak belirleyelim.Yada daha kolay bir anlatım ile:resimde yani Colors araçları içindeki yatay kırmızı şekle tıklayarak #CCCCCCrenk değerimizi verelim.
10-Son adımda ise arka plan ile eşitlemek için Fit Canvasa tıkladıktan sonra ,butonumuzu kaydetmek için,File/Export ederek kaydedelim.

Yukarı Alt