fotoğrafta düzeltme için bilgi alabilirmiyim

Tepki
0
merhaba arkabaşlar
bir arkadaşımdan aldığım digital fotoğraf makinası ile yazlıkta kızımın fotolarını çektim ama evde bilgisayara yükleyince [makinenin kalitesinden olsa gerek]fotoların biraz bulanık olduğunu gördüm bunları netleştirebileceğim bir program varmıdır yada photoshopta böyle bir düzeltme yapabilirmiyim en son çare bir foto stüdyosu böyle bir düzeltme yapabilirmi
şimdiden teşekkürler :(

Tepki
74
birkaçtane fotoğraf eklerseniz neyapabileceğiniz hakkında fikir verebiliriz ancak çekim sırasında titreme yaptıysa yapılacak çok fazla birşey yok...

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
Ekrem Bey'e katılıyorum, eğer titreme varsa veya çok zoom yaparak çektiyseniz fotoğrafın kalitesi düşmüştür ve buna yapacak bişey yok gibi görünüyor ama yinede siz bi ekleyin ona göre sizlere yol gösteririz:)

Tepki
74

Photoshopta butür bulanık resimlerinizi istediğiniz gibi netleştirebilirsiniz yani doğrusal açıdan netleşmez ama sadece keskinleştirebilirsiniz fotoğraf stüdyolarında uygulamış olduğu yöntem budur aslında Photoshopta Filter Menüsünden Sharpen'i kurcalarsanız resimlerinizle istediğiniz gibi oynıyabilirsiniz.

Yukarı Alt