Fotorealizm Devam-Yüksek Detay Mobilya-High Detail Furniture

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Burada tamamen kafadan klasik tarzda bir mobilya tasarımı yaptım. Buna benzer yüzlerce model vardır elbette ama bu şudur, böyle referanslara baka baka bi saatten sonra kafanızda hepsini toplayıp bir tasarım çıkarıyorsunuz, bu her işte böyledir, neyse.

Gövde ve kenarları kıvrımlı, ayakları dışa 45° ve başı şişkin, kulpları prinç kaplama, 3 gözlü sandık.

Sahne ışıklandırmada sahnemi reel stüdyo şartlarına getirdim
Kameram tamamen basit target kamere, vray kamera kullanmıyorum artık, onun parametrelerine ihtiyaç duyduğumda V-ray exposure control ekleyip ordan ayar çekiyorum. Standart cam daha kullanışlı geliyor.

Işıklarda ambians olsun Plane olsun skyportal olsun hepsini kullandım ama geliştirdiğim yöntemlerle yapıyorum bunu, direkt kullanırsak sahne ya patlayacaktır ya da istediğimiz stüdyo yansımalarını elde edemeyeceğiz.

Malzeme olarak subdivs değerlerimi yüksek tuttum, 20den aşağı değer yok. Işıkları malzemede kırdım ve yumuşattım.
Sol ön ayakta biraz noisem var görüyorum ama render uzadığı zaman da bekleyemiyorum, vakit sıkıntı, o yüzden dokunmadım hiç. Bu da kabul edilebilir bir orandır zaten sıkıntı olmaz.

Böylece işi detaylandrdım ve stüdyo renderimi aldım, sizlerle de paylaşıyorum.
Daha ne diyeyiim :)

Model: 01.28 dk. (daha hızlı olmalıyım, 1 saati aşınca olmuyo bu iş, hız çok önemli)
Render: 00.32 dk.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Ben diyorum ki nur son eklediğim iki çalışmayı da kendi başına ya-pa-maz, ne olacak şimdi ha? Yapıp beni susturabilecek misin?
İstersen sana yeni bir vazo çizdirelim? Bas Lathe'yi gitsin.
Yok yok, sen en iyisi hiç girişme bu modellere.
Ama ya yapabiliyorsan? Ya çenemi kaparsan?
Zor!
Çheh! Ya öl ya öldür.

Bahtınur YILDIZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
456
:) ver gaz yansin burgaz diolar bizim buralarda...

Ben bunu nasil yapacagimi kafamda olusturdum. Deneyecegim. Bu gece sanirim denemis olurum. En azindan render olmasada modeli cizmis olurum ins. :)

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
ya gaz maz biz anlamayız işte artık, bi kez yazdım ve bunu herkes okudu, misafir üye herkes, e onlar da merak ettiler şimdi, bu kız bunu çizebilir mii çizemez mii, şu çocuğun çenesini kapayacak mıı kapayamayacak mı sen gaz diyosan öyle de adına, ben söyledim artık söyleyeceğimi...
Ehhhhhh, renderi de kalsın hadi bari...

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Yahu bu kadar gazdan sonra tam "gececi" olacak, bu kadar da gaz vermek olmaz ki, yazıkkk :) ...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Kötüye bi şey olmaz ZxE kardeşim, hem zaten yapamayacak kiiii çünkü model biraz zorlayıcı onun için : P

Yukarı Alt