freehand de fontlardaki harf arası sorunu

cdmac

Üye
Tepki
0
xp de kurulmuş freehandi bilgisayara yükledim o da fayda etmedi. başka çözüm önerisi olan varsa lütfen söylesin.

hastam

Üye
Tepki
0
Sayın cdmac,

Buna benzer sorunları ben de yaşadım Freehand'de. Şu an kurulu olan Freehand'i, revounistal (netten bulabilirsin, ücretsiz) programı ile kaldır. Buna dikkat et kendi unistali ile değil. Revounstalin en son seçeneğini seç ve bütün kalıntıların silinmesini sağla. Ve tekrar Freehandi yükle. Faydalı olacağına inanıyorum.
Kolay gelsin.

cdmac

Üye
Tepki
0
"revounistal" bunuda denedim yine aynı. kanser edicek beni en sonunda

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@cdmac

Allah korusun cdmac hep birlikte çözüm arayışı içersindeyiz. İnşaallah hayırlısı ile çözüm bulacağız, merak etmeyin...

cdmac

Üye
Tepki
0
inşallah buluruz. bi freehand vardı problem çıkarmayan onu da kaybettik. pc' yede laf atmayım diyorum ama hakediyo

hastam

Üye
Tepki
0
Hocam sorun Freehandde veya Pc'nizde değil. Freehan'din arızalı bir dosyasını sistemden kaldıramamaktan ileri geliyor. Bir virüs de silinmesini engelleyebilir.
Bazı virüsler gizli doslarınızın görüntülenmesini de engelliyor.
Aklıma gelen son iki çare, Ad-Aware indirin, onunla temizleyin Pc'nizi. O da ücretsiz bir program. Advanced System Optimizer. Bu da bir temizlik programı. Netten indirebilrisin.
İkincisi de maalesef format gibi görünüyor.

Oysa; bende de color palet açılıyor ama hiç birşey görünmüyordu. Ama revouninstal sorunu çözmüştü.
Denemeye devam etmekten başka çare yok şu an.
Kolay gelsin.

cdmac

Üye
Tepki
0
Sayın hastam,
söyledikleriniz olayın mazisiyle uyuşuyor şöyleki; ilk olarak freehand 9'u bozuk flashtan yüklemiştim. daha sonra 9 yüklü iken mx' ide bilgisayara kurdum. revounistallerden çok ümitli idim ama o da fayda etmedi. son olarak ad aware yi deniycem o da olmaz ise format atcaz herhalde.

cdmac

Üye
Tepki
0
'extendscript.dll' olayın bu dosyayla ilgisi olabilir mi acaba bu konuda uzman olan var mı?

hastam

Üye
Tepki
0
Sayın cdmac,

Sorunun çözülmedi uzun zamandır takip ediyorum.
Ama bana kalırsa bu sorunu kalıcı olarak çözmek için başka yollar denemek gerekiyor.

Bilgisayar teknolojisi süper bir hızla değişiyor, gelişiyor. Sistemimizi güncelledikçe ve donanımımızı da güçlendirdikçe bazı uygulamalarda bu sorunları yaşamak kaçınılmaz olacak.

Sistem gelişiyor, donanım gelişiyor, micro işlemciler bakalım daha kaç çekirdek olacak?
Ama Freehand ne yapıyor, yerinde sayıyor. Katledilen; bu bir zamanlar Mac kullanıcılarının ağır silahı olan Freehand maalesef artık geliştirilmiyor. Kullanım tekniği karmaşık olan fakat yıllarca tasarım ve basın-yayın sektörünü sırtında taşıyan freehand
kendisiyle teknik anlamda dansedemeyen Illustratöre ancak bu şekilde boyun eğmiştir.

Şimdi Freehand yıllardır güncellenmeyince yeni donanımlar ile ve işletim sistemleri ile ters düşüyor, onlara ayak uyduramıyor bence. Yani artık Freehand teknik olarak sahanın dışında kaldı. Bunu neden söylüyorum? Şundan: İki bilgisayarım (Pc) var. Biri beş yıllık İntell pentium. Freehande hiç sorun yaşamadım.

Ama şu an sana yazdığım bilgisayar 6 çekirdek. 2.66 Mhz. hız vs. Yani oldukça yeni donanımlar. Freehandi bu bilgisayarda çok sık kullanmadığım halde, üç sefer
tekrar yüklemek zorunda kaldım.

Yani sistemi ve donanımı geliştirdikçe Freehand kullanıcıları bu tip sorunları yaşayacak.
Kısacası sen yine ilerde bu tip sorunları yaşamamak için kendine yeni bir program seç. Sorun çıkarmasa bile zaten devamı olmayan bir program. Ve de ısrarla söylüyorum katledilen güçlü, yetenekli bir program.

Ben Coreli tavsiye ederim. Bu sorunu bence şimdiden kökünden çöz derim.

Sorunlarının son bulması dileğimle saygılar.

Yukarı Alt