Freehand de resmi Çerçeveye Gömme

Wish

Üye
Tepki
4

Fh’ da RESİMİ ÇERÇEVEYE GÖMME
Yapıcak olduğumuz çalışmada resmin sadece bir kısmını kullanmamız gerekiyorsa
resmi ilk önce sayfaya IMPORT ( KNTRL + R ) ederiz.Resim freehand sayfasına geldikten sonra seçerek
Edit + Cut ( KNTRL + X ) ile resmimizi keseriz ve resim ekranda görünmez. Daha sonra çerçevemizi seçerek
Edit + Paste Inside ( KNTRL + SHFT + V ) ile çerçvemize gömeriz. Bu şekilde işlemimizi tamalamış oluruz.Bu işlemi yaparken resmimizi gömmek
istediğimiz çerçevenin üzerinde tutalımki resmi yapıştırdığımızda nasıl ve hangi konumda yapıştığını görelim.Daha sonra Alt tuşuna basarak resmimizi seçip
istediğimiz noktaya taşıyabiliriz. Resmin etrafındaki çerçeveyi istemiyorsak Swatches den dış çerçeve renk konumunu seçerek None vermemiz yeterli olacaktır.Eğerki işlem olmuyorsa
çerçeveyi UNGROUP yapmanız gerekebilir. bu şekilde çizgi kalnlığı ve rengi ilede oynayabilirsiniz.
Resmi çerçeveden çıkarmak istiyorsak;
Edit + Cut Contents ( KNTRL + SHFT + X ) ile resmimizi çerçeveden ayırmış oluruz.

Umarım anlaşılır bi şekilde yazabilmişimdir.

Ömer YILDIZ

Admin
Yetkili Kişi
Tepki
92
Anlatımın için teşekkürler, gayet net bi anlatım olmuş, ellerine sağlık

U

User

Misafir
ellerine sağlık wish. bilgiler için çok teşekürler. gayet acık 1 sekilde.

Tepki
2
gayet anlaşılabilir anlatmışsınız.teşekkür ederim paylaşım için.
fakat bir yanlışlık olduğundan mı KNTRL + X gibi ifadeler kullanmışsınız yoksa sizin pc, mac falan da orda farklı mı acaba? ..bu KNTRL + X = CTRL + X değil mi?

Saygılar.

U

User

Misafir
@GreenEyes
mac de komutlar farklı pc de komutlar farklıdır.
1 yanlışlık oldugunu sanmıyorum.

Ömer YILDIZ

Admin
Yetkili Kişi
Tepki
92
@GreenEyes

Evet aynen öyle Pc kullanıcıları CTRL+X kısa yolunu kullanır.

Wish

Üye
Tepki
4
Kusura bakmayın ben mac kullanıcısıyım normalde bizdeki komut ELMA + X ama ben elimden geldiği kadar PC de çalışanlar için bu şekilde anlattım. Benim klavyemde KNTRL yazıyor.diğer anlatımlarımda CTRL kullanmaya özen gösteriyorum. Mac kullanırken PC üzerinden anlatmakta biraz zor oluyor. Kusura bakmayın. Ama anlaşılmayan bi durum oldugunda sorarsanız ben PC üzerindende daha net anlatmaya calışırım....Ya siz durumu anlamışsınız zati ben daha nie yoruyorum kendimi ehehehhehe :)

Yukarı Alt