freehand soru ve sorunlarınızı Burada cevaplayalım.

Durum
Konu kapatılmıştır.
Tepki
0
Yemen beyin dikkatine.....
yazınızı okudum ve bir konuda yardım almak istiyorum. Ben yıllarca mac kullandım, ama şu an çalıştığım yerde mac yok ve PC ile birşeyler yapmaya çalışıyorum... sorum şu, ben genellikle Freehand MX ve photoshop ta iş yapmayı seviyorum ama, sıkıntım photo shop ta gördüğüm fontlar Freehand MX te göremiyorum ve mecburen Freehand 9.0 var onu açıyor ve yazıyı convertleyerek kullanmak zorunda kalıyorum... bunun bir çözümü varmı acaba! şimdiden teşekkürler.... Oğuzhan keskin

Seda Başer

Graphic Designer
Tepki
11
@Oğuzhan Keskin

Evet photoshop bütün fontları görür ama freehand bir çok fontu tanımaz. Bu biraz da freehand'i adobe'nin satın almasıyla freehand'in mx'den sonra yeni bir sürüm çıkarmamasından ve hatalarını onaramamasından kaynaklı. Aslında freehand de font tanımlama gibi bir olay var ama ben denedim malesef işe yaramıyor o yüzden size de boşuna yazmak istemem.
Sadece şöyle diyebilirim. Madem ki mac kullanıcısınız PC de fontları copy paste ile değil de nasıl tanıtacağınızı anlatayım.
C: Windows/Fonts klasörüne girin ve yukarıdaki menüden yeni font yükleyi seçin. Burdan fontları bilgisayrınıza tanıtırsanız programı açıp kapattığınızda freehand bazı fontları görecektir.
Kolay gelsin...

barisow

Üye
Tepki
0
Merhaba tüm site kullanıcıları. Ben siteye yeni üye oldum ve bu ilk msjım. İlk olmakla beraberde ilk sorum :) Acaba Freehand de kullandıgımız bir resmin opacity ayarını nasıl ayarlanalılabilindigi hakkında yardımcı olurmusunuz. Saygılarımla...

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@barisow

Aramıza hoş geldiniz, kalıcı olmanız dileğiyle, sualinizi Seda hn. yanıtlamış tekrar yinelemenin anlamı yok diye düşündüm, saygılar...

barisow

Üye
Tepki
0
İlginiz ve alakanız için hepinize teşekkür ederim. Seviyeli bir bilgi paylaşımı olması dilegiyle.

Tepki
0
Arkadaşlar herkese merhaba,
pc freehand mx de altta sayfa boyutunu ve mm ölçüleri gösteren çubuk görünmüyor. Bunu nasıl çözebilirim kurduğum programda mı hata var yoksa bilmediğim başka bir şey mi var. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Sayın Tuna, üst menülerden Window > Toolbars > Status seçeneğini çekleyin

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt