freehand stroke yardım

Alex76

Üye
Tepki
0
merhaba arkadaslar
freehand programını yeni kullanmaya basladım herhangi bir yazı metnini 2-3 yada daha fazla blok olarak ayırıyorum ancak blok aralarına yukarıdan asagıya cizgi cekmek istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz.
tesekkür ederim.

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Sorunuzu tam olarak anlayamadım Alex76, blok aralarına çizgi çekmek derken text alanları arasına mı çizgi çekeceksiniz?

Alex76

Üye
Tepki
0
evet hocam aynen o sekilde bloklar arasına cizgi cekmek istiyorum yani yazı bloklarını görsellik acısından ayırmak için.

Alex76

Üye
Tepki
0
üyelik yeni oldugu için sanırım bisey ekleyemiyorum neyse problem degil yinede vakit ayırdıgınız için tesekkür ederim belkide ben tam olarak ne yapmak istediğimi anlatamadım
söyle ifade edeyim birde...
freehand de bir sayfa acıyorum icine herhangi bir text ekliyorum yazının üzerine bir kez tıklayınca programin sag üst kösesinde properties / object bölümlerinden metni 3 blok olarak ayırıyorum yanında spacing ve rules ayarları falan olan yer.metni 3 blok olarak ayırdıktan sonra ayrılmıs olan 3 textin arasına yukarıdan asagıya bir cizgi cekmek istiyorum.
sanırım cok basit bir işlemi cok karmasık bir hale getirdim.
Kafanızı fazla mesgul etmiyim fazla.tesekkürler tekrar.

Alex76

Üye
Tepki
0
evet aynen o sekilde işte o blokların arasına yukarıdan asagıya dogru cizgi cekmek istiyorum

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Görselin üzerine tıklayın kırmızı elips olarak işaretledim oradan yapabilirsiniz

Alex76

Üye
Tepki
0
hocam nedyim valla cok saol gercekten cok tesekkür ederim hem kafanı yordum hem vaktini aldım emegine saglık.saglıcakla kal.

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@Alex76
Sayın Alex76, ben teşekkür ederim, elimizden geldiği, dilimiz döndüğünce yardımcı olabilmek için burdayız, faydalı olabildiysek ne mutlu...

Yukarı Alt