freehand yazıya degrede vermek istiyorum..

South

Üye
Tepki
0
freehand yazıya degrede renk vermek istiyorum ama bir türlü bulamadım.. BURÇİN DAMLA YETEN anlatmış ama anlatımını göremiyorum.. biri bana nasıl yapıldığını söyleyebilir mi? :confused: :confused: :confused:

Tepki
74
Merhaba,

Maalesef, FH'de doğrudan yazıya degrade veremezsiniz.
Önce yazıyı konvert etmelisiniz. Bu durumda yazı, grup olarak görünecektir. Bu grubu da ungrup yapınız. Sonra da, yazıya ait bu elemanları (artık yazı değil bu) join yapmalısınız.

Şimdi degrade verebilirsiniz.

Ama yazıya tekrar dönüş yapamazsınız. Yazıyı konvert etmeden çalışma yöntemi sadece ve sadece Corel Draw programında mümkündür.

Aynı sorun Adobe Illustrator'de de vardır.

Bu noktada; Illustrator kullanıcılarına, Corel kullanıcılarının bıyık altından gülümsediklerini hissedebiliyorum..

Kolay gelsin.
Tuncer ÖZKAN

South

Üye
Tepki
0
yardımın için teşekkür ederim.. sanırım en kısa zamanda corel öğrenmem lazım.. istediğim efekti verebilmek için..
sanada kolay gelsin...

Tepki
74
Aslında ille de Corel Draw'a kanalize etmek niyetinde değildim. Yalnızca bir hatırlatma yapmak istedim. Freehand'de de işlemi yapabilirsiniz ama dediğim gibi yazıda geriye dönüş yapmak isterseniz, örneğin bir harf hatası yapmışsanız, bunu düzeltmek mümkün değil. O zaman yeniden yapmalısınız. Oysa Corel Draw'da harf hatalarını anında düzeltebilirsiniz.

Tuncer ÖZKAN

Yukarı Alt