Freehand'de yardımcı olabilecek arkadaş varmı ?

Gacco

Üye
Tepki
0

Arkadaşlar resimde gördüğünüz yazı mavi alanın üstüne geliyo bu mavi alanın üstüne geldiği kısımları beyaz yapmak istiyorum mesela ''0'' ın hepsini beyaz yapmıycam sadece mavinin üstüne geldiği kısmı nasıl yapabilirim yardımcı olabilecek arkadaş varmı?:confused:

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Yapmak istediğiniz şekil aşağıdaki şekil midir? Ayrıca kullandığınız FreeHand versiyonunu bildirir misiniz?

Gacco

Üye
Tepki
0
Aynen arkadaşım dediğin invert işlemi sanırım bunu yapmak istiyorum
pc'de mx 11 kullanıyorum!!!

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Öncelikle yazılarınızı convert ediyorsunuz, harfler tek tek ayrılana kadar grubunu bozuyorsunuz. Mavi alanın aynısını çoğaltıp beyaz renk ile dolduruyorsunuz ve beyaz alanı kesip hafızaya alıyorsunuz. Mavi alan kalacak siz kopyasını yapacasınız. Mavi alan üzerine gelen her bir harfi tek tek seçerek Edit menüsünden Paste Contents uyguluyorsunuz yani harflerin içine tek tek seçip beyaz alanı yapıştırıyorsunuz. Bu şekilde deneyiniz, olmadığı takdirde lütfen bildiriniz, kolay gelsin, saygılar...

Gacco

Üye
Tepki
0
Çok teşekkür ederim tam yerinde tıkanıp kalmıştım çok faydalı oldu benim için ellerinize sağlık...

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@Gacco

Faydalı olabildiysem ne mutlu, Grafikerler.org'u takip etmeye devam edin, iyi forumlar...

Yukarı Alt