freehandden photoshopa eps

Tepki
0
arkadaşlar freehandde yaptığım bir cizimi eps olarak kaydedip photoshopta acıp kullanmak istiyorum fakat photoshopta acamıyorum hata veriyor aşağıdaki uyarıyı veriyor sebebi ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim saygılar

"Could not complete your request because the parser module cannot parse the file"

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
arkadaşlar aynı sıkıntıyı bende yaşadım ama çözümünü bende bulamadım yardımcı olacak arkadaş varmı şimdiden teşekkürler

Tepki
25
graphicdizayn - sea ajans :arkadaşlar bende denedim aynı sorunla karşılaştım ne gibi bi sorundur o anlamadım ama başka bir çözüm buldum ben. freehand çalışmasını eps yada ai olarak exportluyoruz ve tekrar onu illustratorda açıyoruz yeni kayıt yapıyoruz ozaman açabilirsiniz photoshopta ben denedim oldu ama şunu bilmiyorum çalışmada deforme olup omadığını test etmedim basit şeyler yapıp denedim sadece... vektör olduğu için bozulmalar olmayacağı kanısındayım ama iş bilenlere danışmak lazım tabi kolay gelsin ii çalışmlar

Seda Başer

Graphic Designer
Tepki
11
Freehand de kaydetmek istediğin dosyatı ctrl+shift+R yapıp çıkan seçeneklerde eps yi seçeceksin. Tekrar dene olmadı at bana ben sana yapıp yollayayım.

eminim

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar muhtemelen photoshop CS2 veya cs3 kullanıyorsunuz bu sorun cs de olmuyor bende bi ara bu dertten muzdariptim ama sonunda çözümü cs yüklemekte buldum cs hem daha hızlı hemde bu tarz hatalar vermiyor
haa bu arada eps ai uğraşmazsınız direk copy paste ile işini hallede bilirsin bu işin başka bi çözümü yok en sağlıklısı bu .

kagavor

Üye
Tepki
0
bende cs3 ve freehand kullanıyorum sorunsuz bir şekilde eps açıyorum
arkadaşım bence sen freehand programını yeniden kadırıp kur sorunun ondan kaynaklanıyordur bunu yaparsan sorunun düzeldiğini göreceksin ya da yanlış bir format ta kayıt etmeyi deniyorsundur şunu dene photoshop 4/5 RGB eps bunu yaparken sorun çıkarsa senin freehand kurulumunda sorun var demektir zaten program sürekli hata mesajı verir bu durumda

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
arkadaşlar bu başka birşey tam olarak çözemedim ama halen araştırmalarım devam ediyor, mac'te cok rahatlıkla fh9, fh10, mx de calıştığım bir nesne yada yazıyı rahatlıkla export ile yada farklı kaydet ile eps formatında kaydedip ps cs'de ps cs2'de acabiliyorum bir sorun yok fakat pc'de olmuyor ancak pdf formatında kaydettiğimde ps de acabiliyorum ps ayarlarında bir zorun var diye düşünmüştüm ps 8de, ps 9da, ps10 hic birinde acamadım hep aynı hata lakin corelde bir nesneyi eps formatında kaydedip denedim o açılıyor böylede bir durum :(

Tepki
0
arkadaşlar eps olarak kaydetmeden önce çalışmanızı sayfanın dışında bırakmayınız yani a4'ün içine alıp eps olarak kayıt ediniz.

Yukarı Alt