Freelancer Web Designer Aranıyor...

Durum
Konu kapatılmıştır.

Şirzat AYTAÇ

Dünya Çapında Ağ
Tepki
1
Freelancer ve yazılım şirketleri ile anlaşmalı olarak web tasarımı yapmaktayım. Grafik konusunda profesyonel olmasada web tasarımları yapmış ekip arkadaşı / arkadaşları arıyorum. Sitelerin geneli Standart firma siteleri.İşin genel tanımı şu şekilde ;

Firma hakkındaki kaynakları ve müşterinin isteklerini aktardıktan sonra Psd formatında hazırladığınız tasarımı bana göndermek. Hepsi bu. Ben tasarımların css yapısını ve kodlamasını yapıyorum. Sadece psd formatında bana iletmeniz yeterli.
Freelancer olarak çalıştığım tüm grafiker arkadaşların tasarımlarını tastikliyorum. Ve bir kopyasını kendilerine gönderiyorum. Dilerseniz kendiniz tastikledikten sonrada gönderebilirsiniz.

Sitelerin altında malesef sizin imzanız olamıyor. Çünkü bende firmalar adına yapıyorum. Sitelerin altında anlaşmalı yazılım firmasının ve benim imzam oluyor. Ancak sizlerinde emeğini göz ardı etmemek için kendi sitemde tasarım .. .. adlı kişiye aittir diye not düşüyorum tabiki. Ve ne ben nede yazılım şirketi kesinlikle bu sitenin tasarımı bize aittir demiyoruz. Yani elimden geldiğince sizinde hakkınızı korumaya çalışıyorum. Kendi portföyünüzde sitelere yer verebilirsiniz ancak not olarak .. adlı firma adına benim tarafımdan tasarlanmış diye bir not düşmeniz gerekiyor.
Elimden geldiğince detaylıca ve sorabileceğiz sorulara şimdiden cevap vererek yazmaya dikkat ettim.

aa en önemlisini unutuyordum :) Kazancınız ne olacak ?

Şuanda bu şekilde çalışan arkadaşlarımın kazançları ortalama iş başına 100- 400 tl arası elbette bu sitenin içeriğine göre değişiyor. Tasarım müşteri tarafından beğebildiği gün paranızı ödüyorum. Ben daha sonra onlardan alıyorum yani. Nerden geliyor bu iyilik derseniz çok çektim emeğin değerini bilirim...

Eğer bu ilan ilginizi çekti ise referanslarınızdan bir kaç örneği özel mesaj olarak gönderebilirsiniz.

cetkina

Üye
Tepki
0
Merhaba, yazınızı okudum..

Sanırım bu işi yapabilirim.
Bendeniz emekliyim freelance grafik-web tasarımcıyım.. Yaptığım çalışmalar çoğunlukla psd ile çalışıyorum..
Çalışmalarımı sitemden görebilirsiniz.. grafikcolor.com ayrıca da çocuk sitemi de görebilirsiniz.. afacankulubu.com

Yanıtınızı bekler iyi çalışmalar dilerim

Ayşe Çetkin

SerhanKanX

Üye
Tepki
0
Hocam ilgileneblrm bu işle ayrıntıları görüşmek için bilgilerimi pm atıyorum.

aspirin_00

Üye
Tepki
3
zaten siteyi gösteren, ziyaretci yi ona çeken tasarımdır. boşuna dememişler ürünü satan ambalajıdır diye. Bu tasarımı yapan kişinin adının konmaması çok garibime gitti tamam copryt olayı o firmaya ait olabilir ama tasarım veya coding olarak belirtilir, tasarımcısı kim codingi kimdir. eğer tasarım hakkını komple kullanmak istiyorsanız, onun kullanma hakkını tamamıyla yapımcıdan satın alırsanız o hakkı kullanabilirsiniz. sonradan diyemezki adımı oraya yazmadınız vss gibisinden; fakat ben yaptım diye kendi blogunda yada farklı yerlerde kendini duyurabilir o ayrı mesele bende freelance olarak çalışıyorum fakat tasarımı yap sonra müşteri beğenmedim, başka tasarım yap onuda beğenmedim 1 hafta çabala uğraş sonra müşteri ya farklı yerlere gitsin yada o beğenmediği tasarımları başkasına yaptırsın. o kadar emek boşa gitsin , o yüzden kapora almadan bilgisayarın klavyesine dokunmuyorum burada güven meselesinden biraz pürüzlük olabilir nede olsa sanal ortam burada gerçek olan sadece yazılar başka hiçbir şey gerçek değil, belki makına karşısındasın olabilirsin ama yazıdan başka gerçek ne var ki ?
düşüncen güzel fakat bazı yerlerde eksiklik var o benim şahsi kanaatim saygılar.

--------------------
fsahinoglu

Şirzat AYTAÇ

Dünya Çapında Ağ
Tepki
1
Sanırım sizde piyasada çok çekenlerdensiniz. Herkes aynı duygularda olmasın diye açıkca ifade ettim herşeyi, kimseye sen yap bakarız demedim işin ne olacağını nasıl olacağınıda açıkladım. Bir çok tasarımcı bu işlere para kazanmak için bakıyor zaten portfolyosu olan ve iyi referansları olan kişiler 200 tl lik için altında ismim olmasada olur diyor. Zaten genelde bu kişilerden başvuru geliyor. Bu siteden 4 5 kişi olsada diğer siteler dahil 25 den fazla kişi ile görüştüm hepsi de beraber çalışacak olsakta olmasakta tanıştıklarına memnunlar. Size tavsiyem umudunuzu kaybetmeyin, sektörümüze bu kadar güvensiz yaklaşmayın, sizinle aynı görüşte olan kişiler var. Yanlız değilsiniz....

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt