gazetemizin birinci sayfası

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
belki bilmeyenler vardır ben gazetede çalışıyorum :)
tasarımını yaptığım günlük gazetenin birinci sayfasından bir görünüm
logo ve reklam kutucuklarını kestim - siyah beyaz baskı yapılıyor
corel'de çalışıyorum :)

buyrun eleştirelim :cool:

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Sizi eleştirmek ne haddime :worshippy::worshippy:
Emeğinize sağlık güzel çalışma :clap2:
fakat ufak bir fikir fontları değiştirmek belki daha ilgi çekici hale getirir.

Sayfa 3'te yer alan Mevlüt Güder'in makalesini merak ettim :)

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
@Aslı SAYILIR

:clap2: kendimle gurur duydum :D teşekkürler yorum için
not: özel mesaj ile atıyorum size o yazıyı

tmdemirtas

Üye
Tepki
1
Bende 2 yıldır yerel bir gazetede çalışıyorum. Fakat sizin gazeteniz ile bizim gazetemiz arasında çok büyük farklılıklar mevcut. Biz genelde kutu kutu haber giriyoruz, resimlerin gereksiz boşluklarını yiyoruz ve resimlerimize mutlaka ince de olsa bi çerçeve atıyoruz. CorelDraw 4 programını kullanıyoruz. Otomatik tireleme söz konusu olmadığı için metni tek tek tireliyoruz ve daha şık bir görünüme sahip oluyoruz. Çalıştığım sayfaların JPEG görünümü var İsterseniz yaptığım çalışmalardan bir kaç örnek gösterebilirim. :) Ellinize sağlık..

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
@tmdemirtas
tabiki siz de farklı bir konu açarak ekleyin görelim

kendime örnek aldığım gazete zaman gazetesi
haberleri birbirinden ayıran çizgiler ve fotoğraf çerçeveleri yerine
bol bol boşluk bırakıyorum

tmdemirtas

Üye
Tepki
1
Her gazetenin kendisine göre ayrı bir çalışma stili var. Tabi ki Hepsi bir olacak diye bir kaide yok. O yüzden yapılan işe saygı duymak gerek. Ben sizin çalışmanızı da beğendim. Evet Zaman Gazetesi'de dediğiniz gibi çizgiler yerine boşluklarla çalışıyor. Arşiv iş yerimde olduğu için yarın boş olduğum bir vakitte yeni konu açıp yükleme yapıcam. Bizim de ilk sayfamızı görüp, yorumlayıp eleştirmenizi isterim :)
İyi çalışmalar diliyorum Hasan Bey...

Tepki
20
sizin gibi tecrübeli birini eleştirmek kolay değil ama gazete tasarımı konusunda eleştirim olacak.
sade bir tasarım ama biraz daha çekici olmalı. manşet altı fotografı fazla büyük olmuş mesela üstten biraz kesilebilirdi gereksiz bir görüntü var. gri zemin hem sağda hem solda gerek yoktu. sağ tarafta farklı bir zemin yada zeminsiz olabilirdi. ben de gazete tasarımı yapıyorum. ben de paylaşım yaptığımda eleştirilerinizden faydalanmak isterim.

Tasarim06

Üye
Tepki
1
merhaba olk basda güzel bir calisma ama elesdiriniz demisiniz biraz elesdiri yapayim mesela baslik biraz daha bitisik deilde ayri olabilirdi ama sevk meselesi ikincisi de büyük resmin sol asagi tarafdaki resimin arkaplan beyaz i nin renkinini yüzdelik oranini yüz de yüz yerine yüzde 65 olabilirdi .
güzel calisma ama

Yukarı Alt