Gerilim filmi afişi-Hayali

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
Öncelikle "TAKİP " Yazısında verilen efect güzel durmamış, yazının okunabiliriliğini azaltmış..
Arka Kapak zaten Hiç olamamış,Kompozisyon denilen birşey görmeiyorum ben..

Üzerinde çalışırsanız daha güzel olacağından eminim..
Yinede Emeğinize sağlık

Tepki
0
Buram buram gerilim kokan bir çalışma olmamış.
- Takip fontunu biraz daha bold içerikli kullanırsanız kullandığınız efekler daha hoş duracaktır.
- Kullandığınız fotoğrafın yüz ifadeside biraz garip :S
- Yukarıdaki elleri tekrar boyutuna taşımassanız tek birinden yola çık konsept alanını genişletirseniz daha hoş durabilir.
- Sağ kısımdaki kanlı el ve yüz belli belirsiz ya kullanın netleştirin yada hiç koymayın.
- Sol taraftaki dizayn ve en alt kısımdaki boşluğa hiç değinmiyorum.
emeğinize sağlık.

ismail koc

Üye
Tepki
0
@Ayda Yıldız
birde çalışmanızı kare değilde dikdörtgen ve dikey olarak kullansan daha dikkat çekiçi olur.

Orhan Alma

Üye
Tepki
0
(yorumlarınız için teşekkürler)
(Buram buram gerilim kokan bir çalışma olmamış :)
Ayda, buram buram ifadesi olumlu veya özlem duyulan hazlar için söylenir.
Baskın bir gerilim duygusu vermedim, doğrudur.
Bunu biraz bilinçli yaptım.
Kanlı yüz daha da belirsizdi ben foruma gönderirken belirginleştirdim.
Onu hiç anlatmayayım.:rolleyes:
Aslında korku ve gerilim bana uzak olan tarzlar, özellikle korku filmleri ve uzakdoğu -savaş sanatları- (savaşın sanatı mı olur?) anlamsız buluyorum.
Bu sebepten dozajında yapmak istedim.
Ayda fazla baskın gerilim afişi istiyorsan sana bu konuda gerilim başlayıp gerilim biten "Kill Bill" filmini öneririm. Afişini incele bakalım ne göreceksin..
Tasarımcısı bildiğim kadarıyla Türk.
Ayrıca "Saw" vardır ki senin görmek istediğin bu sanırım. Kill Bill filminin yanında hafif kalır gibi geliyor bana..Sonra ikisinin afişini karşılaştır.
Ve hatta "The Shining" (Cinnet) filminin afişine bak derim.

Teknik hataları kabul ediyorum :) yüzdeki ifade daha belirgin olmalıydı..Buldum Bi resmi koydum.

-Yan taraftaki iki resim, afişi oluşturduğum ham resimler. O kadar da acemi olduğumu düşünmemeniz gerekirdi.. :)

Tepki
0
Orhan bey "buram" kelimesinin sözlük anlamını biliyorum. Cümle içi anlam ve anlatım kurallarına geçmek istemiyorum. Söz konusu konumuz bu değil!
Örnek verdiğiniz filmleri de afişlerini biliyorum. İsterseniz sizin için yapmış olduğum yorumu bu afişlerle mükayese bile etmeyelim!
Ayrıca size çok acemisiniz diye bir itamda bulunmadım. Yapılan eleştiriler yapan kişinin acemi olduğu kanaatini getirmez!

Orhan Alma

Üye
Tepki
0
"- Sol taraftaki dizayn ve en alt kısımdaki boşluğa hiç değinmiyorum.
emeğinize sağlık."
Yukarıdaki yorum size ait Ayda hanım.
Sol taraf bir dizayn değil ki. Alt boşluğa hiç değinmemek..iyi de zaten onlar ham resimler nesine değineceksiniz.

Demek istediğim şu, yorum yapın iyiki de yapıyorsunuz.
Yalnız yorum yaparken alelacele yapmayın rica ediyorum.
Bir de ortak noktalarda buluşalım yoksa polemiğe doğru gider. :)

Tepki
0
@Orhan Alma

Olmayan birşeye değinilmez!
bende bunu ifade ettim zaten. yeteri kadar açık olduğunu sanıyorum ki nitekim sizde bilincindesiniz!
Amacımız iş=paylaşım=eleştiri=saygı duymak...
Ben polemiğe girmeyeceğimden eminim çünkü inanın ortada polemiğe değer birşey göremiyorum! ama sizi bilemem.
tekrar emeğinizse sağlık diyelim ve kapatalım

Yukarı Alt