gönder.php ye HTML den checkbox değeri alma

Tepki
3
Merhaba arkadaşlar,
Aciliyetten yazdığım için konuyla alakalı forumu araştırmaya pek vaktim olmadı.

HTML form içinde kullandığım toplu checkbox değerlerini mail göndermek için kullandığım php kodu ile alıp mail olarak yollamak istiyorum.
HTML Form ;

HTML:
<td><input name="yabanci[]" type="checkbox" id="inlineCheckbox1" value="İnglizce">&nbsp;&nbsp;İnglizce</td> 
<td><input name="yabanci[]" type="checkbox" id="inlineCheckbox1" value="Almanca">&nbsp;&nbsp;Almanca</td>                                  
</tr>
<tr>
<td><input name="yabanci[]" type="checkbox" id="inlineCheckbox1" value="Fransızca">&nbsp;&nbsp;Fransızca</td>
<td><input name="yabanci[]" type="checkbox" id="inlineCheckbox1" value="Arapçta">&nbsp;&nbsp;Arapça</td>                    
</tr>
<tr>
<td><input name="yabanci[]" type="checkbox" id="inlineCheckbox1" value="İspanyolca">&nbsp;&nbsp;İspanyolca</td>
<td><input name="yabanci[]" type="checkbox" id="inlineCheckbox1" value="İtalyanca">&nbsp;&nbsp;İtalyanca</td>
Gönder.PHP
PHP:
$mesajveri.="<b>Yabancı Dil:  </b>&nbsp;&nbsp;&nbsp;". $_POST["yabanci"] . "<br/>";
Yukarı daki gibi kullanıyorum fakat mail ile geldiğin sadece "Array" değeri geliyor. Dizinini içindeki değerleri okuyamıyorum.

Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

Emre ÇETİNER

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
17
PHP:
foreach ($_POST["yabanci"] as $veri) {
echo $veri.'<br>';
}
$mesajveri.="<b>Yabancı Dil:  </b>&nbsp;&nbsp;&nbsp;". $_POST["veri"] . "<br/>";

Tepki
3
@Emre ÇETİNER

Emre Bey yardımınız için teşekkür ederim çok sağolun fakat dediğiniz kodu denedim checkbox ta seçili olan verileri alabildim ama gelen mail de bu veriler gözükmüyor. Mail yollandıktan sonra ki ekranda çıkıyor. SS deki gibi.

Emre ÇETİNER

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
17
Rica ederim bir de şu şekilde dene

PHP:
foreach ($_POST["yabanci"] as $veri) { 
$mesajveri.="<b>Yabancı Dil:  </b>&nbsp;. $_POST["veri"] . ", "; 
}

Tepki
3
@Emre ÇETİNER

Emre bey şimdi de syntax hatası aldım :) Sanırım biyer de bi yazım yanlışı var.

Yani 33. Satırda yazım yanlışı olduğunu söylüyor.

Tepki
3
@Emre ÇETİNER

Emre bey yine olumsuz sonuç :) Dediğiniz gibi denedim fakat bu sefer mail de sıkıntı var.

PHP Form ;

Mail ;

Tepki
3
Emre Bey sorunumu aşağıdaki SS lerde görüldüğü gibi hallettim. Bilginiz olsun. Yardımlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim. :)

PHP;

Gelen Mail;

Yukarı Alt