Google tüm siteleri zararlı ilan etti!

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Kayıt
5 Şubat 2008
Mesaj
3.395
Tepki
103
Google tüm web sitelerini zararlı ilan etti: İşte arama devinin yaşadığı ilginç sorun...


Eğer kısa bir süre önce Google'da bir şeyler aradıysanız, listelenen tüm sitelerin zararlı site kategorisinde değerlendirildiğini fark etmişsinizdir. Arama kutusuna ne yazarsanız yazın, çıkan sonuçların altında "Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir" ibaresi sizi korkutmuş olabilir.
Uyarı ile karşılaşmak herkesi bir süreliğine de olsa şaşırttı.

Google'da yaşanan küçük bir teknik sorun sonucunda ortaya çıktığını düşündüğümüz bu durum, 1 saatten daha kısa bir sürede giderildi ve Google aramaları şu anda normale dönmüş durumda. Google Türkiye, henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

SORUNUN NEDENİ

Google'da yaşanan bu aksaklığın bir teknik çalışma nedeniyle olduğu ortaya çıktı. Gün içerisinde çözülmesi beklenen sorun hala anlık olarak yaşanmaya devam ediyor.
Ayrıca bu aksaklığın Google'ın Maleware Warning sistemindeki İyileştirme çalışmaları nedeniyle yaşandığı belirlendi.alıntıdır..


Sorun Bende hala devam ediyor, Bu haberi okumadan önce diyordum: "İnternet ne hale geldi, her site mi bilgisayara zarar verir kardeşim" diye kendi kendime söyleniyordum:)
 

erdemcagla

Üye
Kayıt
5 Temmuz 2008
Mesaj
99
Tepki
26
@Buse Türüdü


Google dan kaynaklanan teknık problemler kısa sürede çözülebilir fakat sitenizin googledan ban yemesinin pek çok nedeni var.

Kullanmadığını javascript kodu kalmadıysa
50 Tane toplist bannerini sitenize eklemişseniz
taglar div ler yanlış kodlanmışsa
kod karmasası varsa buyuk bir ihtimalle google tarafından banlanacaktır.
 
Yukarı Alt