Grafik bölümü hakkında

the xanax

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar ben lise son öğrencisiyim hiç vakit kaybetmeden 2 senelik geçiş hakkımı kullanmak istiyorum ve Makine ressamlığı dalından mezun olucam ve grafik tasarım bölümüne geçiş hakkım var grafik üzerine bilgim var web tasarım olarak bir çok referanslı iş yaptım fakat bunlar iş sektörü açısından pekde önemli referans sayılmaz demek istediğim 2 yıllık bir üniversitenin ardından iş bulma imkanım nasıl olur ?​

Tepki
17
Okulun 2 ya da 4 yıl olması fark etmez, çünkü okulun verdiği bilgiler teori ile sınırlıdır. Yapman gereken şey, okulda öğrendiğin teorik bilgileri pratiğe dökebilmektir. Bunun için de sektör bilgisi şarttır. Demek istediğim şu; okurken derslerden arta kalan zamanlarda matbaada veya okuduğun ildeki reklam ajansı/yerel gazetede staj yapman veya normal personel olarak çalışmanın sana çok faydası olacaktır. Bu şekilde sektör bilgisini biraz da olsa elde edersin ve mezun olduğunda bu bilgilerin sana katkısı büyük olur.

Ben de lisede Web Programcılığı okurken lise stajımdan sonra grafik tasarıma ve matbaacılığa yöneldim ve mezun olduğum sene yatay geçiş hakkımı kullanarak Basım ve Yayın Teknolojileri bölümüne geçtim. Okulda ders de anlattım. derslerde danışmanlık/asistanlık da yaptım, üniversite matbaasında grafikerlik yaptım ve matbaanın diğer işleriyle de ilgilendim. Freelance olarak bir çok iş yaptım. Bu şekilde okulda kazandığım teorik bilgiyi pratiğe dökme fırsatı buldum. Mezun olmadan 1 ay önce iş teklifi aldım ve mezun olduğumun ertesi günü çalışmaya başladım.

(Kendimi övmek gibi bir niyetim asla yok. Sadece örnek vermek amacıyla bunları paylaşıyorum. )

Umarım en doğru kararı verirsin ve hayatında hep başarılı olursun...

Saygılarımla...

the xanax

Üye
Tepki
0
Yorumunuz için teşekkürler bilgi ve deneyimleriniz duymak güzel grafik bölümü okumakta ciddi düzeyde kararlıyım inşallah başarıyı elde ederim temel bilgilerim çok fazla sağlam olmasada küçümsenmeyecek derecede orta düzeyde
İş ve staj konusunda inşallah sizin gibi şanslı olurum :)
Yorumunuz için tekrar teşekkürler

Yukarı Alt