Grafik çizim tabletim ile brushlar kasıyor!

Artteach

Üye
Tepki
0
Merhaba bugün size muhtemelen daha önce karşılaşmadığınız saçma bir hatadan bahsetmek istiyorum. Umarım yardımcı olan biri olur. Bilgisayarımda Zbrush ve Photoshop kullanıyorum. Grafik tablet olarak ise xp penstar g640 kulanıyorum. Tabletin driverını yüklemeden sadece bir mouse işlevi görüyor. (basınç hassasiyetini kullanamıyorsunuz.) Bu yüzde kendi sitesinden son sürüm driver indirdim ve kurdum. Zbrush üzerinde çalışırken ALT tuşuna basıp kalemi dokundurduğumda (modeli ekran üzerinde hareket ettirir) kasmaya basıyorve gecikmeli yapıyor elimi bıraktıktan 3 saniye sonra yaptığım işlemleri gecikmeli yapıyor... ''CTRL - SHİFT -ve ALT tuşları ile kalem fonksiyonunu birlikte kullanmam gereken işlemleri yaptığımda aşırı bi kasma oluyor. (aynı işlemi mouse sol click ile yaptığımda kasma yok). Driverı beraberinde gelen pen tablet programı ile kaldırdığımda aynı işlemleri yapıyorum kasma gidiyor.(Bu seferde kalemin Basınç Hassasiyeti özelliğini kullanamıyorum.) Programı kaldırıp regeditten sildim. Eski sürümleri denedim. Format atıp sıfırdan windows 10 kurdum. Ama yine de sorun düzelmedi . (photoshop ve zbrush lisanslı)
sistemim yetersiz değil ;
Ryzen 5 3500x
8+4 (12gb) 3200 mhz ram
rx 570 ekran kartı
240 gb ssd

Yukarı Alt