Grafik eğitiminde matematik var mıdır?

varonburak

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar ben bilişim okulunda okuyordum oraya bilgisayarı çok sevdiğim ve çok iyi kullandığım için gittim ama iş bölüm seçmeye gelince ortada kaldım çünük hepsi matematik tabanlıydı.. Ben bilgisayarın temelinde matematik olduğunu bilmeden orayı seçtim ve matematik tabanlı olduğunu bilseydim asla seçmezdim matematikten nefret ediyorum çünki

Şimdi grafikerlik bölümü olan bi okula gidicem grafikte matematik varmıdır varsa nekadar vardır bilgilendirirseniz sevinirim :)

Kerim ÖKSÜZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
19
Ben kendimden anlatayım durumu :) matematikten nefret ederim sözel bölümü öğrencisiyim ve grafik tasarım işinde matematiğe çok fazla ihtiyacım olmadı bu güne kadar. Tabi kendinizi geliştirip, profesyonel olursanız, büyük işler yaparsanız, kurum kimliği kılavuzu hazırlamaya kalksanız misal logonun en ince ayrıntısına kadar ölçülendirmelisiniz. Bu da matematik mi olur geometri mi olur orasını bilemeyeceğim artık :)

Threebudha

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
17
@varonburak

Eğer grafikerlik bölümünden kastınız sadece grafik programları eğitimi veren bir kurs falansa matematiğe çok fazla ihtiyacınız olmayacaktır ama gerçek anlamda grafik tasarım eğitiminden bahsediyorsanız zaten hayatın kendisi matematik ve bu fazlasıyla eğitiminizde karşınıza çıkar en basit anlamıyla "altın oran" bilgisi verilirken matematiğe ihtiyaç duyarsınız ama buda sizi korkutmasın çünkü sonuçta alacağınız eğitim "3x+2y bla. bla." tabanlı bir matematik eğitimi olmayacaktır.

varonburak

Üye
Tepki
1
Yani en basitinden matematik diyorsunuz zaten heryerde matematik var burda da var fakat en basitinden.. Tamam teşekkürler

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Akademik anlamda bir egitimden bahsediyorsniz M.Y.O vs, elbette ki matematik dersi alirsiniz, ornegin Grafik tasarim M.Y.O okuyorsunuz diyelim, alan dersleriniz yaninda 1. sinif 1. donem MAT1 1.sinif 2. donem MAT2 olarak bu dersi KESIN olarak alacaksiniz.Hatta isletme dersi falan da alirsiniz. MAT. dersinin olmadigi UNIV. bolumu yoktur.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Ornegin:
''Battalgazi Meslek Yuksek Okulu Grafik Tasarim Programi''

varonburak

Üye
Tepki
1
standart matematik olabilir ben ayrıyetten matematiğin yeri varmı diye sordum anladığım kadarıyla yokmuş teşekkürler

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Siz egitim almadan Grafiker olmak istiyorsunuz(!)
Anladigim bu.
Birkac mesleki pratik bilginin disinda (Ona da matematik denirse) Reklam Ajansinda grafikerin matematikle isi ne?
Neyse.

Yukarı Alt