Grafik için Fikirlerinizi Bekliyorum.

ÖzgüR AK

Üye
Tepki
0
Herkese merhaba,
Ben düz lise öğrencisiyim ve son yılımdayım. Üniversitede grafik tasarım okumak istiyorum.
Bu mesleğe ilgi duyuyorum ve kendi mesleğim olması için elimden geleni yapacağım.
Fakat fikirlerim olsa da yeteneğim pek yok. Uğraşlarımla bunu geliştirmek istiyorum ve sizden yardım istiyorum.

Nasıl bir program izlemeliyim ne yapmalıyım fikirlerinizi bekliyorum. Benim için tecrübeli ağızlardan çıkan her söz çok önemli.

Teşekkürler.

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Tam hayatını şekillendireceğin bir dönemdesin..
Öncelikle gerçekten isteyip istemediğine karar vermelisin..
Kararını netleştirdikten sonra eğer olumlu ise güzel sanatlar fakültesi okuman sana artı katacaktır.
Bildiğim kadarı ile çoğu üniversite yetenek sınavları ile alıyor ve alınan öğrenci sayısı çok az , sınav aşamaları zorlu..
Bu aşamaları atlatmak için bir kurs almanı kesinlikle tavsiye ediyorum.

Program için önerim vektör tabanlı bir program yanında raster tabanlı bir program neden dersen
Raster tabanlı programlarda ( Photoshop,Xara..) bitmap görüntüleri işleyeceksin.
Vektör tabanlı programlarda ise ( Corel, illustrator ... ) logo, kurumsal kimlik vb çalışmaları yapacaksın..

Buradasın...

Programlar için bir çok eğitim seti, ayrıca diğer bilgiler (tipografi bilgisi, kurumsal kimlik tasarımı, temel tasarım bilgisi, renk bilgisi vb... ) bir çok makale yer almakta.. Elinin altında zengin bir kaynak var nasıl kullanılması gerektiği sana kalmış..

Tepki
6
Önce emin ol kendinden bu işi yapmak istiyor musun yoksa geçici heves mi.Sonra kararını Grafik Tasarım yönünde verirsen Aslı Hanım'ında söylediği gibi desen kursuna gitmen gerekir yoksa mülakatları geçmen imkansız gibi birşey.Tabi ki desen kursuda yetmeyecektir bunun yanında hayal gücününde güçlü olması gerekir.Ben şahsen girmedim ama mülakatlarda hayal gücününde sınandığını çok kez duydum çevremden.

Bunun içinde bol bol pratiğe ve örnek incelemeye ihtiyacın var.

Hakkında hayırlısı olur umarım.

Yukarı Alt