Grafik tasarım bölümü için yetenek şart mı? ne yapılmalı?

RuKié

Üye
Tepki
0
Merhaba.Bu yıl ygs ve lys sınavlarına girdim grafik tasarım bölümü istiyorum düz lise mezunuyum. danısman hocalarıma "grafik tasarım bölümünün yetenek sınavları var mı?" diye sordugumda "hayır" cevabını aldım.fakat cok sonradan öğrendım kı varmıs.puanım tutuyor istediğim yer ve bölümü..bu siteyi ise grafik tasarım ile ilgili araştırma yaparken tamamen rastlantı üzerine buldum ve hemen üye oldum.yine bakarken öğrendim ki photoshop da bilmek gerekiyormuş ben fazla bilmiyorum neler yapabilirim?
bana yardım edebilir misiniz ?
teşekkür ederim şimdiden..

Tepki
5
merhaba öncelikle hoşgeldiniz
üniversitelerin grafik tasarım bölümleri özel yetenek sınavı ile öğrenci kabul ediyorlar tabiki bunun net ayrıntısını öğrenmek için giren birine sormak gerekir. Fakat grafik tasarım çok büyük bir alan bu okullar sizin ne kadar bilmenizi bekliyor girerken orasını açıkçası bende bilemiyorum. Programları öğrenmek için forumumuzda yeterince ders bulabileceğinize eminim takıldığınız yerde de yardımcı olmaya çalışırız. kolay gelsin

RuKié

Üye
Tepki
0
teşekkür ederim..adobe cs5 mi gerekiyor?
veya hangi proğramlar gerekiyor?

muge sayar

Üye
Tepki
0
ben geçen sene girdim yetenek sınavlarına. çizim ile alıyorlar bol bol çizim yapman lazım genelde üniversitelerin sınavlarıda ağustos sonu eylül başı gibi oluyor. özellerin yetenek sınavları daha kolay devletlere göre. karakalemin iyiyse eğeğr girme şansın olabilir.

RuKié

Üye
Tepki
0
nasıldı sınav? biraz açarmısın?
karakalem iyi grafitti yapıyorum.

muge sayar

Üye
Tepki
0
özellerden aydın üniversitesini kazanmıştım devlettede marmara nın ikinci bölümünü geçemedim devlette 3 aşama var birincisi görsel soruyolar genelde ya bi obje veiryolar karşına o sonuçlar 2 gün içinde açıklanıyor sonra kazanırsan 2. aşamaya geçiyosun oradada hayal soruyolar hayalden istedikleri neyse onu yapıyosun onuda geçersen ki bn geçemedim 3. sınavdada mülakat var öğretim üyelerinin karşısında konuşuyosun sorular soruyolar sana kültür sanat sinema tiyatro hakkında fln mimar sinan zor sölim girenler çok iyi çiziyolar ama sen giriceksen eğer etrafına pek bakma tıkış tıkış oturuyosun zaten duralet götürüyosun kağıdı koymak için çizim kalemleri okul sınav tarihlerini takip et çünkü önceden para yatırıyosun bn şu an marmarada matbaa okuyorum 2 yıllık 2 yıl çizime gittim kazanamadım olmadı gerçi geçen sene baya cıvıttım asılmadım :)bn gene sana bilgi veririm

muge sayar

Üye
Tepki
0
hıım anladım zaten istanbuldaki üniler de kazık sorular çıkıyor ve mülakatta yerden yere vuruyolar seni o taraflarda kazanabilirsin belki ama genede çalışmak şart çizim yapmak zorundasın

muge sayar

Üye
Tepki
0
ben marmara üniversitesinde ilk sandalye yanında çöp kutusu ve süpürge verdiler sandalyenin üstüne de adam oturtcaksın hayalden 50x70 kağıt veriyolar 2 saat süre yapıyosun ikinci aşamada kitap kapağı tasarla dediler yarım saatte mimar sinanda da ilk aşamada otogar sordular hayalden otogarda bavul taşıyan muavin ve anne ile çocuk sarılarak çiziceksin 3 saat 70x100 kağıt bn geçemedim zatn onu çok iyiler vardı sen samsunda geçen sene fln neler sorulmuş bir araştır internette çıkar zaten bide onlara yakında soruyolar bazen ama hayalden insan ve mekan çizimlerinin iyi olması lazım deseninin iyi olması lazım yani kumaşla metale aynı dokuyu vermezsin bide çizerken bastırarak değil serbest onlar bunları arıyolar kendini kasmadan rahat bir şekilde ;)

Yukarı Alt