Grafik Tasarım Bölümü mü? Resim İş Öğretmenliği mi? Hangi bölüm ?

kakac

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar bugün Trakya üni. gsf. yetenek sınavları açıklandı Resim ve Grafik tasarım bölümünü kazandım bundan 1 hafta önce de Trakya üni eğitim fakültesi resim-iş öğretmenlği'ni kazanmıştım. Hangi bölümü tercih etmeliyim çok kararsızım. liseyi de grafik bölümünde okumuştum ve az çok bilgim var. birkaç gündür araştırıyorum detaylı bir şekilde. resim bölümünü eler gibiyim, çevremde de kimse grafik deyince ne olduğu hakkında fikri olmadığından öğretmenlik garanti meslek az çalışıyorlar fln gibi şeyler söylediler ve daha çok kafam karıştı :D. şuan bu bölümleri okuyan arkadaşlar veya bitirenler fln yardımcı olursanız çok sevinirim 2 gün sonra kayıt yapmaya gidicem. teşekkürler

Kemal Aksekioğlu

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
916
kızım da sınıf öğretmenliğini bitirdi yanılmıyorsam 460.000 öğretmen açığı var 500.000 in üzerinde de atama bekleyen öğretmen var ama maliye müsait olmadığından atamaları yapılamıyor yinede tam emin değilim asıl siz araştırmalısınız amaKPSS'den yüksek puan alabileceğinizi düşünüyorsanız öğretmenliği seçin . yalnız grafikerliğe yeteneğiniz varsa ve seviyorsanız öğretmenliği hiç düşünmeyin en fazla bir ajansa girip kendinizi ispat ettinizmi istediğiniz maaşı da alabilirsiniz tayin olabilseniz bile nereye tayin olacağım korkusu yaşamaz ajansta yükselir gidersiniz tabi bu benim fikrim. size kolay gelsin

kakac

Üye
Tepki
0
yorum için teşekkürler şuan grafiğe daha yakınım malum lise sonda stajı bir ajansta yapmıştım ve az çok biliyorum ve yetenekli olduğumu düşünüyorum.Ayrıca bu 4 yıl içinde dil de öğrenmek istiyorum işin sonunda öğretmenlikten daha karlı bir işim olacağını düşünüyorum. öğretmenliğin tek cazip tarafı iş saatleri tatiller vs. kolay gibi geliyor tabi davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş zorluklarıda vardır elbet :D umarım sonu hayırlı biter. bu bölümde okuyan arkadaşlarda bilgilendirirseniz sevinirim en azından kafamdaki düşünceler netleşir.

Yukarı Alt