grafik tasarım ve kendini geliştirmek

353n

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,
Ben 3 yıl Meslek lisesinde grafik eğitimi aldım üstünede 2 yıl meslek yüksek okulunda okudum ayrıca İstanbul tasarım merkezindende tasarım ile ilgili eğitim alıp sertifikamı aldım şuandada özel bir kurumsal şirkette ambalaj üzerine çalışmaktayım el ile çizimim çok iyi olmadığı için 4 yıllık eğitim alamadım bundan dolayı kendimde bazı şeyleri eksik buluyorum kendime geliştirmek istiyorum tasarım yönümü özellikle geliştirmek istiyorum sizden bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum nasıl kendimi daha fazla geliştirebilirim ??
Neler yapmalıyım şuanda çalıştığım işten çokta memnun değilim tasarım yönümü geliştiren bir iş değil basmakalıp önceden yapılan tasarımların sürdürebilirliğini sağlıyorum bundan dolayı kendim daha fazla geliştirmek istiyorum.

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Saygılarımla

farukcagla

Grafik Öğretim Görevlisi
Tepki
23
@353n

Tasarım programlarını iyi derecede kullanıp, tasarım bilgisi ve tecrübesi olmadığı için ve akademik tasarım eğitimden geçmediği için,
iyi tasarım yapamayan arkadaşlar;

1-Müşterinin emrettiği tasarımları körükörüne itaat ederek yapan işletmelerde tasarım öğrenemezler.

2-Yaptığı bağımsız tasarımları müşteriye kabul ettiren iyi art direktörlerin bulunduğu iyi reklam ajanslarında, art direktörün yanında çalışarak iyi tasarım yapmasını öğrenirler.

Çıraklar ustalarıyla, öğrenciler hocalarıyla öğünürler.(F.Çağla'nın sözü)

Yukarı Alt