Grafikerler Birlik Olmalı mı?

Tepki
100
@Burak Güzey
merhaba burak bey.
insan istemeye istemeye konuya dahil olabiliyor. tıpkı benim gibi.
benim burada tek hassas olduğum konu forumumuzun şahsi menfaatler doğrultusunda kullanılmasıdır.
her iki taraftan birinin içerisinde değilim. sizinde olmanızı istemem.
sizden alıntı yapıp size bir şeyler söylerken, diğer taraftan okuyupta kendinde cevap hakkı bulanlar olacaktır. hiç sorun değil.
sadece işi iki kelimeyle özetliyorum. şahsi menfaatler.
inanın burada yine grafikerlerin haklarını hiç kimse savunmuyor.
savunup gibi yaparak toplumda kendilerine bir isim, bir etiket sağlıyorlar.
ben milli eğitimde de çalıştım. burada bile aldığınız para değil bulunduğunuz makam çok önemlidir.
bilmem anlatabildim mi?
muhalif kanadın söylemine göre çok haklarımız varmışta kullanmıyormuşuzda
bu haklarımızda silinecekmişte. hadi oradan.
kullanmadığımız hak bizim değildir belki, ama ne silinmesi... madem böyle bir tehlike var. buyrun size forum sitemizin kapıları ardına kadar açık. bilgilendirin insanları. yol gösterin, çare bulun...
hay haaaayyyy... güldürmeyin insanı. bakınız forumda "paramı alamıyorum ne yapmam lazım diye" konu açan birilerine cevap verme yol gösterme zahmetinde bulunmayan bu çok bilmiş şahsiyetler menfaat söz konusu olduğunda (copy / paste ile) çok şeyler söyleyebiliyorlar.
sadece gülüp geçiyorum. bunu çok daha güzel ifade edebilirdimde burasının ortamı buna müsait değil...
neymiş efendim okumamışızda yazıp duruyormuşuz. okumasam ne yazar.
sanki kanunlara muhalefet ediliyor çete kuruluyormuş gibi yaygara koparılıyor.

uzun lafın kısası burak bey iki ucu ...lu değnek tut tutabilirsen.
en iyisimi boş verin...

Tepki
5
Tutarsızlık görünce dayanamıyorum ne yapayim, huyum kurusun...(Bende de laz damarı var da ondan herhalde...:D)
Adamın biri diyor ki, Falanca birlik kurulamaz. Hatta ben bu falanca birlik için emek harcadım tüzük yazdım, sonra problemler oldu tüzüğümü çektim(Top benim topum, ben istermezsem kimseyi oynatmam misali :D)vs... vs..
Kimse de bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demiyor...
Buradaki tutarsızlığı bir ben mi görüyorum, bende mi problem anlamadım ki...
Ben falanca birlik kesinlikle kurulamaazz diyeceğim ama o birlik için tüzük yazacağım... :)
Ben isterim ki, bu konuyu okuyan diğer arkadaşlarımızda fikirlerini beyan etseler, sadece ikili konuşma şekline dönüşmese; çünkü o zaman iş kişisel gibi görünecek, bu da sizin bildiğiniz gibi forum kurallarımıza aykırı(15-) Kişisel tartışma ve fikirler PM (Özel mesaj) ile yapılmalıdır...)
Saygılarımla

C

canlan

Misafir
@Emine Şahin

Ne akıllı, ne nazik bir hanımmışsınız siz böyle (!)

Valla nezaketten kırılacaksınız yakında aman dikkat edin.

Bu sitede iki kilometre vaaz yazısı yazan ulvî şahsiyetler dururken bize mi düştü size yol göstermek, çözüm bulmak... Onların yanında bize halt etmek düşer.

Hem bakın sitenizin avukatı da o ulvî şahsiyetin avukatıymış madem...

Niye onun özel avukatı da, sizin sorunlarınızı çözecek avukat değil acaba, bir sorsanız...

Bu siteye kendi özel adımla girmem yasaklanmışken, mecburen başka isimler altında girmiş olmam ama adımı da açıkça yazmam, suç mudur acaba?

Yoksa sahte isimlerle site üyelerini şişirenlere nispeten, bir erdem midir?

Ahlâk (ama dersi değil) diye bir şey var...

@Burak Güzey

Bak hâlâ anlamamışsın, bir de babam okuma yazma öğretti diyorsun. Birliğin kurulması ancak birilerinin özel çabalarına bağlı. O birileri de genellikle ben oluyorum maalesef. Ben o çabayı göstermezsem, yani Danıştay'a veya AİHM'ne kadar gitmezsem, nasıl olacak da olacak?

Şu anda diyorum ki ulvî şahsiyetlere, gidin, kurun, başlayın işlemlere de ne olacağını görün. İcraat yapın. Bana laf salatası yapacağınıza... Bana ne sizin birliğinizden..

Oldu mu? Nokta.

Tepki
100
@canlan
kusura bakmayın. laf ebeliğini hiç sevmem becerememde.
ben isterdimki, cevabınızda itiraf edin. kabullenin bu konunun şahsi olduğunu.
menfaatlerinizin çatıştığını.
ama siz o kadar yazının içinde işinize gelen yeri alıntı yapmışsınız.
polemiğe girecek halim yok.
lafım varsa derim. yoksa susarım. bunuda nasıl söyleyeceğimi çoook iyi bilirim.
naziklik mi dediniz? nezaketen soruma cevap veriniz benim için yeterlidir.

Tepki
5
@canlan

Ben öyle birşey demedim...(Hatta tam tersini söyledim ama "Algıda seçicilik" durumu söz konusu sanırım...)
Sizin bana sorduğunuz sorunun aynısını size soruyorum...(OKUMA ve yazma ile ilgili olan)

Flood için özür dilerim, bilgisayar kaynaklı bir hata oldu sanırım, lütfen 2. aynı mesajımı siliniz...

C

canlan

Misafir
@Emine Şahin

Ne itirafı yahu? İtirafçı mı zannettiniz beni?

Ne menfaatim var, peki?

GMB'ni engellemişim. Nasıl? faruk çağla'ya dava açarak!

Allah Allah, bu adama dava açılmasıyla birliğin engellenmesi arasında nasıl bir KORELASYON (mantıksal ilişki) var?

Benim özgün cümlelerimi kullanmadan yazarsın bir tüzük -ki bir avukat bunu çok kolay yapabilir, alırsın arkana 56 kişi ve imzasını, gidersin Ankara'ya, başvurursun. Benimle ne alâkası var?

Ben buradan, oradan şurdan burdan eleştirimi yaparım, yapmam, size ne? Bu, birlik kuruluşu için bir engel midir?

Bu şekilde engel oluyorsam, kolayı var, memlekette çete dolu. Bunlardan biri ile anlaşırsın, beni ortadan kaldırırsın, bir çok aydın insana yapıldığı gibi...

Gün, artık yeni şeyler söylemek zamanıdır demiş Mevlânâ...

Tepki
5
Konumuzu dağıtmayalım artık bence...
Sizce Grafikerler İş istasyonu mudur?
İş istasyonluğu yapan grafikerler Fogbird ün dediği gibi APTAL mıdır?
Tartışmanızı devam ettirmeyi çok arzuluyorsanız, açın yeni bir konu oradan devam edin.
Saygılarımla
Burak GÜZEY(başkası değil :D)

C

canlan

Misafir
@Burak Güzey

İş istasyonu zırvalığı beni zerre kadar ilgilendirmiyor. İş istasyonu miş istasyonu derken faruk çağla'nın bana üç kilometrelik yazıyla yalan yanlış laf sokuşturması konuyu dağıtmak olmuyor tabiî... Ne de olsa ulvî...

İş istasyonu deyince aklıma nedense İsviçre çakısı geliyor...

Bir de Puik... Aklıma nereden girdiyse... Tüh...

Tepki
100
@canlan
ben sizide faruk beyide bu foruma üye olduktan sonra tanıdım.
konuya dahil olan diğer arkadaşlarıda öyle.
dolayısı ile bundan öncesini veya aranızda geçen münasebetleri hiiiç bilmiyorum. sadece kullandığınız cümle ve ifadelerden yola çıkarak geçmişinizi çözmeye çalışıyorum.
bunuda çok iyi başardığımı görüyorum.

sizinle ortak bir noktada buluşacağız sanırım.
bundan eminim. yalnız karşılıklı söyleşimizde sorularımıza cevap bulabildiğimiz müddetçe...
"gmb" kurulup kurulması tarafımdan çok şey ifade etmiyor. ama kurulması gerektiğine inanıyorum.
zira hak verilmez alınır düsturuna binaen. bunun içinde haklı ve aynı zamanda güçlü olmak gerek. güç ise birlik olmaktan geçmektedir.
buraya kadar itirazınızın olacağını sanmıyorum.

bu birliğin kurulmasında sizi engel gösterenler yanılgı içerisindedir. yada yanlış hedef gösteriyor olabilirler. açtığınız dava nedir onuda bilemiyorum.
siz buna engel olamazsınız. yasal yollar bu birliğin kurulmasına engel değil. sadece istekli arkadaşların yola çıkması yeterlidir.

bahsettiğiniz tüzüğü okumadım. sizin yazdığınızla kıyaslamamda mümkün değil. varsayalım böyle bir şey var. neden sizin yazdığınız bir tüzüğün kullanılmasını istemiyorsunuz. velevki noktasına virgülüne kadar aynı olsun.

avukatların dili genelde aynıdır. benzer ifadelerin kullanılması bence çok normaildir.
size grafik nedir diye sorsam, bu güne kadar yapılan tariflerle sizin tarifinizin biribirine benzeme olasılığı gibi. sonuçta aklın yolu bir...

"Bu şekilde engel oluyorsam, kolayı var, memlekette çete dolu. Bunlardan biri ile anlaşırsın, beni ortadan kaldırırsın, bir çok aydın insana yapıldığı gibi..."

bu ifadenizi okuyunca ürktüm açıkçası. ama sonra buna da güldüm geçtim.
kendinizi "aydın" bizide "çete" yerine koymuşsunuz. aydınları böyle olan bir milletin nereye gideceğini düşünmek bile istemiyorum. yazıııık.

"Gün, artık yeni şeyler söylemek zamanıdır demiş Mevlânâ...
"
gün doğmadan neler doğar demiş atalarımız.
saygılar bizden...

C

canlan

Misafir
@Emine Şahin

Ulvî şahsiyetin meşhur "İfrat ve tefrit" yazılarını hatırlatırım. Fazla abartmışsınız kendinizi.

İnsanların yazdıkları şeylerin kullanılmasını isteme veya istememe gibi bir hakları vardır. 13 Haziran 2008'den beri "İnsan hakları insan hakları" diye bas bas bağırıyorum (Öncesinde de bağırıyordum elbette). Bununla o ulvî şahsiyet ve meziyetler, alay ediyor. E, haklar, "insan"a lâzım. Değilse, neme lâzım :)

Ne söyleşisinden bahsediyorsunuz siz? Konuşacak şey mi bıraktınız ortada?

Yukarı Alt