Grafikerler Birlik Olmalı mı?

İsmail Ev

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
1
Aklıma takılan bazı sorular var.
1- Bir insan, bir iş için birlikte çalıştığı insanları bir noktadan sonra neden kerşısına alır?
2- Bir insan, birşeyler yapmak isteyenlerin karşılaşacakları engelleri göstererek o işi yapmaktan vazgeçmelerini ister?
Acaba, liderlik konusunda bir uzlaşmazlık mı var?
Acaba, hakları savunulmak istenen kişileri kullananlar, ellerindeki rantın ellerinden çıkmasından mı korkuyorlar?
Acaba, kendilerince mevcut bilgilerinin, herkesin bilgisinden üstün olduğu saplantısından dolayı "bu iş olmaz" edasıyla hava mı atılıyor?
Bu ülkede insanların ihtiyaçlarına göre yasa yapma-değiştirme-ilga etme ihtimali yok mu?
Bu ülkede alışılmışın dışında işler yapmaya kalkışanlar hep boşa mı kürek çekiyorlar?
Dünyada yasal yolların dışında hareket edenler, başarılı olunca kahraman, başarısız olunca vatan haini ilan edilirken; yasalar çerçevesinde hareket ederek yeni birşeyler yapmaya çalışanlar aptal ise, mevcut durumdan haksız çıkar sağlayanlar ve bunu destekleyenler akıllı ve kahraman mı oluyor?
............
Bir bilen varsa lütfen beni aydınlatsın.
Saygılar
İsmail EV
Grafik Tasarımcı ve Siyasetçi

Tepki
5
Bazı insanların diğerlerine "APTAL" deme Hakkı var ama; diğer insanların soru sorma hakkı yok öyle mi? İlginç bir Hak anlayışınız var... Size göre herkes eşit ama siz en eşit olanısınız sanırım... :D İnsansa, diğer tarafta insan onların da hakkı yok mu az da olsa?
Ayrıca, "İş istasyonu" ve "İsviçre çakısı" arasında nasıl bir KORELASYON (mantıksal ilişki) kurduğunuzu merak ettim doğrusu?

Tepki
4
@İsmail Ev

İsmail bey, güzel yorumlamışsınız. (Ellerindeki rantın ellerinden çıkmasından mı korkuyorlar?) en can alıcı soru bu bence...

Tepki
100
merhaba ismail bey.
yazınızın altındaki siyasetçi imzanızada gözüm takıldım.
özellikle kullandığınızı düşünüyorum ama burası önemli değil.
sadece farkında olduğumu belirtmek adına söyledim.

asıl söylemk istediğimde dünden beri dile getirmeye çalışıpta söylemekten kaçındığım
ama, ima etmeye çalıştığım rant kavgasıydı.
kim bu "gmb"nin başında olacak...
başta söyleneck şeyi sonda söylemenin anlamıda yoktur.

bu kavganın her iki tarafı şu soruma cevap versin lütfen.
bu birliğin başkanı kim olacak? işte bu sorunun cevabını verilebilirlerse bu birlik kurulabilir.
her iki tarafta ortak bir isime kanat getirsin ve bu birlik kurulsun.
yoksa bu birlik ku ruuuu laaaaaaaa maaaaazzzzzzzzz....
nokta...

İsmail Ev

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
1
Emine Hanım,
Zaten meselenin özü burada yatıyor. Demokrasiyi içine sindirememiş, ağalık sistemini ayakta tutmaya çalışan insanların çoğunlukta olduğu toplumumuzda herkes ağalık peşinde koştuğundan bu kavgalar bitmiyor. Halbu ki demokraside sistem sağlamlığı esas olup başkanın salt çoğunlukla seçilmesi öngörülür. İslam dininin istişare anlayışında da çoğunluğun kararı esas alınır; azınlık da çoğunluğun görüşüne saygı gösterip, karşı oldukları görüşü kendi görüşleri gibi kabullenirler.
Ancak çağımızın hastalığı, kendi görüşüne uygun olmayan tüm görüşler salt çoğunluk dahi olsa asla kabul edilmez. Ve hatta düşmanca saldırılar şiddetlenerek uygulanır. Toplumun ve dünyanın huzurunun kilit noktası da burada yatıyor zaten.
Saygılar.

C

canlan

Misafir
Valla ne güzel... Hep beraber, adeta hem İFRAT'ı, hem TEFRİT'i bir arada yaşıyorsunuz. Dört mevsim bir arada gibi...

Evet, BÜYÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜk bir RANT beklentim var. Avrupa Birliği fonları beni bekliyor. O yuroların hayaliyle sabah-akşam yatıp kalkıyorum :)))))))))))))))))

Bütün iş de GMB Başkanı'nda zaten (!) Ah o başkanı bir seçsek!

Siz o GMB'ni kurun bak "BAŞKAN" nasıl paraşütle iniyor!

Başkan ne zaman ve nasıl seçilirmiş peki? En ufak bir fikriniz var mı?

"İş istasyonu" birileri için çalışıyor sanki.

Tepki
100
@canlan

hala neden gerçekleri gözardı etmeye çalışıyorsunuz. neden inkar ediyorsunuz.
bal gibide meselenin özü şahşi menfaatlerdir.
bu sözüm sadece siz için değil faruk bey içindir de.

gelin ben ortak bir noktada sizi buluşturayım bu birlik kurulsun. olur mu?
hep beraber beni başkan seçin, benim etrafımda birleşin bu birlik kurulsun.
hem başkan nasıl seçilir, bu işler nasıl yürür bilmeme gerek yok.
hastalıktan kurtulmak için hepimiz tıp mı okuyoruz?
ayağınızdaki çarığı sizmi diktiniz.
akşam eve giderken aldığınız ekmeği siz mi fırına verdiniz.
günün yorgunluğunu atarken uzandığınız ortopedik yatağı siz mi icat ettiniz.
marşına basıp gittiğiniz araba teklediğinde neden yol yardımı arıyorsunuz?
yol yardım gereksiz yere mi kurulmuş...

hadi kabul edin artık...
gelin beni başkan seçin bitsin bu kavga...

emine şahin
tasarımcı ve toplum bilimci ve psikolog ve sosyolog...

C

canlan

Misafir
@Emine Şahin

:):):):):):):):):):):):):):):):):):) )))))))))))))))))))))

Hahhahahhah çok hoş oldu bu!

Ciddiyim. Gerçekten, olabilseydi, sizi seçerdim.

En azından bir kadın olmasında fayda olabilir.

Ama meseleyi anlamıyorsunsuz. Bu değil hepsi.

Şahsî menfaatlerin çok ötesinde bir durum söz konusu. En azından benim menfaatim yok bu işte. Olmadığı için bu insanlarla mahkemede uğraşıyorum, hiç bir taviz vermeden... Olduğu için değil. İşte bunu anlamıyorsunuz.

Menfaatim olsaydı, hiç bir şekilde mahkemelere, savcılıklara gitmez, hemen birileri ile oracıkta uzlaşıverirdim. Bizim milletin ticarî kıvraklığını kullanıp birilerini nasıl kullanırım, kimin sırtından ne kazanırımın hesabını yapardım. Deli miyim ben, kendimi bu kadar tehlikeye atıyor, bu kadar hedef tahtası oluyorum. Siz benim, eşimin, çocuklarımın ve ölmüş annemin nasıl tehditler aldığını biliyor musunuz, bu yüzden? Sorun bakalım o ulvî şahsiyete, "papaurban" kimmiş?

GMB de, faruk çağla da, benim için bitmiştir.

bit-miş-tir!

nokta.

Tepki
5
Benim bildiğim "Başkanlık" ateşten bir gömlektir, taşımayı göze almayan sırtına geçiremez. Ama olayı Alicengiz oyunları ile kasayı nasıl boşaltıp cebime ne kadar para koyabilirim zihniyetine getirirsek iş değişir... Öyle bir birlikten hayır gelmez zaten,ne de olsa balık baştan kokar... Grafiker denen insanın farkındalığının yüksek olması beklenir, iddiaların aksine APTAL değil zeki olduklarını varsaymak çok yanlış olmaz bence... Zeki insanlardan kurulu bir topluluğa kül yutturmak daha zor olsa gerek...
Sonuçta doğmamış çocuğa mektup yazıyoruz şu an...
Polemik yapmayı bırakıp, sonuca gidelim...
Sonuçtan kastedilen hemen yarın birliğin kurulması değildir, yanlış anlaşılmasın.
Yön tayin edip yürümeye başlamak da sonuca gitmenin ilk adımlarıdır. Hedefe ne zaman varılacağından çok, bir hedef belirlemek asıldır bence...
Saygılarımla

Tepki
100
daha öncede söylemiştim, yine söylüyorum.
sizinle ortak bir noktada buluşabileceğimden eminim.

öncedende söylediğim gibi konunun bu noktalara varmasına neyin sebep olduğu,
olayların nasıl geliştiğini bilmiyorum, bilmekte istemiyorum.
çünkü ne size ne bize, ne de bundan sonrasına bir faydası var.

güzel söylemişsiniz, kestirip atmışsınız. sizin için her şey bitmiştir.
tıpkı birileri için "davos" nasıl bitmişse... bunu söylemek bir milletin önündeki şahsiyete nasıl yakışmıyorsa, nasıl buna hakkı yoksa (sanki davos seninle son bulacak) sizinde öyle.
madem bu birliğin olmasına inanıyoruz, zamanında "GMB" inanıp uğraşan biri olarak şimdi benim için bu bitmiştir deme hakkınız vede lüksünüz yoktur.

gelin bu işi şahsi kavganız (her iki taraf içinde) olmaktan çıkaralım hep birlikte uğraşalım.
bizden sonraki nesiller arkamızdan hayırla yadetsin...

Yukarı Alt