Grafikerliği NEREDE ve NASIL BİR EĞİTİM alarak öğrendiniz?

KOMAqene

Üye
Tepki
0
benim başlamam çok tuhaf oldu. ben tasarım öğretmeni olduğum için öğretmen arkadaşlardan birisi bir gazetenin reklam bölümündeki bir afişi gösterip, sen bunu yapabilirmisin diye sordu. resme baktım bebek resimleri var, zannetimki bana takılıyor çocuk yapabilirmisin diye soruyor..bende herhalde dedim, o zaman dedi sen niye ek iş yapmıyorsun dedi. şaşırdım ne demek istiyorsun dedim. sen tasarım öğretmenisin bu reklam afişini hazırlayabilir misin dedi. birşey diyemedim orda..neyse çok uzattım başlamam bu şekilde oldu şimdi internetten eğitim setlerini indirip onlarla çalışıyorum ve çok zevk alıyorum...

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
54
@KOMAqene
Ben pek anlayamadım. Yani tasarım öğretmeni olduktan sonra mı tasarım yapmaya başladınız?

KOMAqene

Üye
Tepki
0
tasarım öğretmeni derken ilköğretimlerdeki teknoloji tasarım dersi öğretmenliği asıl branşım tasarım değil alan değişikliğiyle tasarım branşına geçtim..branşa geçtikten sonra öğrenmeye başladım..

dilekerol

Üye
Tepki
0
MERHABALAR ben liseye geçicek olan bi ögrenciyim kendime uygun tek bir meslek grafikerliği görüyorum fakat her isteyen bu işi yapabilirmi merak ediyorum geçis hakkı kalktıqı için biraz tereddütlüyüm ama çok istiyorum tam benim istedigim gibi bi meslek tasarım vesaire vesaire olrak k.bakmayın yeni üye oldum aradım bulamadım hangi konuya yazabilcegimi ama yardımcı olursanız çok sevinirim .s

mayk_31

Üye
Tepki
0
1995 Den Pc Kullanara BabamDan Öqrendim... Corel 5le başladım kendi Dükkanımda :) Şaun corel ve Photoshop Kullanıyorum Normal Şekil Kendimi geliştereck Eğitim Yeri Arıyorum :)

buffalo

Üye
Tepki
0
Grafikerlik egitimi almadim ama bu siteye giridigimde cogu arkadaslarin grafik cizimlerini cok begendim almayi dusunuyorum sirf bilgisyarda cizim olduguna inanmiyorum ama oncelikle elle cizim gerektirdigine inaniyorum sonra onu da bilgisayara aktarmak kaldigi dusuncesindeyim ama o kadar cok grafikler arkadaslar var ama cok ta iyi urun cıkarmislar... Grafiker egitimi alip almama karsisinda kararsiz kaldim acikcasi...

Walleva

Üye
Tepki
0
Grafikerlikle ilgili özel bir eğitim almadım. Şuanda ne biliyorsam ya kurcalıyarak yada başka sitelerde bulduğum dersleri tek tek uygulayarak yada onlarıda karıştırıp başka bir şey elde ederek biliyorum. Şuan lise 2'ye geçtim ve bu mesleğin eğitimini veren üniversiteleri araştıyorum. Bu eğitimi veren çok fazla üniversite yok açıkçası. Eğer imkan varsa arkadaşlarında dedikleri gibi bir ustadan yada matbaadan eğitim almak daha yararlı.

mertkaan

Üye
Tepki
0
ben okuldan sonra ankarada ikiteknik bilişimde eğitim alrak kendimi dahada geliştirdim. İlgilenen arkadaşlar olursa www.ikiteknik.com adresine bakabilirler orda hoca ve eğitmen kadrosu çok iyi. Özellikle Ali Deli hocadan eğitimalmalarını tavsiye ederim...

Tepki
17
Okulda ve stajda programları öğrenmeye başladım. Programları kurcalayarak kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tabi ki kendime grafiker demiyorum. Ustalara saygısızlık ve haksızlık olur :)

Yukarı Alt