Hakan Kalmış Fotoğrafları

Tepki
100
keşke birkaç kare daha olsaymış diye içimden geçmedi değil.
anlatımınızda bizi oralara kadar götürdü.
çok teşekkürler paylaşımınız ve anlatımınız için.

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
gerçekten çok güzel görüntüler bunlar, böyle yerlerde bulunmak ve böyle fotoğrafları görmek bana gerçekten heyecan veriyor:) elime sağlam bir fotoğaf makinası geçer geçmez bende başlayacağım

Hakan KALMIŞ

Grgphoto
Tepki
7
647. Edirne Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerini izlemek üzere Edirne'ye gittim. İki gün süren güreşler oldukça güzeldi. İlk kez katılmanın verdiği tecrübesizlik nedeni ile Basın bölümün de bulunamadım. Tribünlerden bir şeyler yapmaya çalıştım.

xblack

Üye
Tepki
34
Mertliğin ve yiğitliğin gösterliği yer Kırkpınar. Herkes güreşçi olabilir ama her güreşçi pehlivan olamaz derler. Pehlivanlar güreşe peşrev ile başlar, peşrevdeki amaç vücudu ısıtmak ve pehlivanın kendini göstermesidir. Üçkez sahada bir ileri bir geri yürürler. Bir uca geldiklerinde dizinin üzerine çökerek sağ eli ile toprağa, dizine, ve ağzına elini götütür. Bunun anlamı Topraktan geldik tekrar toprağa gideceğizdir. Orta noktaya geldikleri zaman bir birlerinin paçalarına dokunur ve sırtını sıvazlar. Bunun anlamı rakibinin paça bağlarını kontrol etmek ve dostluğu gösterir. Pehlivan Besmele ile başlar maçına, yenincede Salavat getirir ve Rakibinden helallik alır. Pehlivanın en önemli özelliklerinden biri rakibini yenince rakibini yerden kaldırmadan, sevincini göstermemesidir. Rakibinin üzülmemesi için. Hatta yenen Pehlivanın taraftarları sevinçerlerini çok abartılı bir şekilde göstermez. Daha bir çok mana ve anlam taşıyan Er meydanında bu tür özellikler yitirilsede yinede Er Meydanı, Peygamber Ocağı.

Paylaşımınız için Teşekkür ederim. Hatıralarım canlandı. :)

Hakan KALMIŞ

Grgphoto
Tepki
7

Kendi hayat romanını yazamadı daha , şimdilik başka hikayelerde.
Kara gözleri satırlar arasın da, bir azap üzüm şarabı ile tatlanır.... H.Kalmış

bayram7007

Üye
Tepki
0
@Hakan KALMIŞ

hikayenin sonu gelmişti, üzümleri belki de gazaptan kurtardı, peki hayat ona ne türlü gazaplar getirecekti, bi haber; lütfen sıradakı roman gelsin. zira okullar açılacak, böyle keyfini çıkartamayabilirm...:rolleyes::rolleyes:

ellerine sağlık hakan :):)

Hakan KALMIŞ

Grgphoto
Tepki
7
İstanbul, kimine göre kabus kimine göre masalların diyarı.

Şimdi istanbul'u dinleme zamanı, gözlerin kapalı. Denizin kokusu genizlerde, kulaklarda dalga ve martı sesi. Huzurun maviliğin de bulutlar yorgan olsun sarsın seni. Hakan KALMIŞ

Fotoğraf 18 mm. Canon 350D ile çekildi.
Etkiyi artırmak için PS ile
High light shodow
ve renk doygunluğu ilave edilmiştir.

Tepki
100
bayıldım desem yeridir hakan bey.
bulutlar harika, tıpkı beyitte söylediğiniz gibi;
"Huzurun maviliğin de bulutlar yorgan olsun sarsın Beni." :D

Yukarı Alt