Hangi İşletim Sistemi ile Grafikerlik Yapmaktasınız?

Bilgisayarinizdaki İşletim Sistemi Nedir?

• Toplam katılım
    1

Ceth

Üye
Tepki
0
Grafikerlik yaparken kullandığınız bilgisayarda hangi işletim sistemi bulunmaktadır ve neden?

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.625
Windows XP. Sebebine gelince Windows tabanlı olarak çalıştığımız için bildiğim ve kullandığımız sistem bu. Windows'un üst sürümlerinde görsellik adına bir şeyler eklerken aslında ekledikleri özelliklerin bilgisayarın performansını düşürdüğünü bir çok kişi fark etmez. Performans adına eklenen bir şey olmadığı için diğer sürümlerle değiştirmek için geçerli bir sebep yok diye düşünüyorum. Üst versiyonlardan bahsedince nasıl üst! versiyon biraz da araştırmak lazım sanırım herkesin sıklıkla kullandığı başlat menüsü Win8 versiyonunda kaldırıldı tabi ki sonradan program eklemek suretiyle yeniden eklendi, Microsoft yaptığı hatanın farkına vardı sanırım ki Win8.1 versiyonu ile başlat menüsü geri geldi. Diğer bir tuhaf özellik ise gif dosyalarını alt versiyonlarda olduğu gibi Windows resim ve faks görüntüleyici ile görüntüleyemiyor olmak, üst versiyonda yeni özellikler eklenecekken var olan özellikler kısıtlanıyor anlayabilmiş değilim. Genelde büyük boyutlu dosyalarla çalışmak durumunda olduğum için görsellik pek bir önem taşımıyor, performans açısından Xp ve üst versiyonlar bakımından fark yok...

Yukarı Alt