Hangi Programlar?

Tepki
0
Öncelikle merhaba.

Anadolu meslek lisesi Bilişim Teknolojileri Web Tasarımı ve Programlama okuyan bir öğrenciyim lise 3. sınıftayım. Bu sene öğrenmeye başladığımız "Grafik ve Animasyon" Web Tasarımı ve Programlama" adlı 2 bölüm dersimiz var.

Benim sorum ise Grafik üstüne olacak. Okulda çok basit bir şekilde Photoshop CS4 programını öğreniyoruz. Ancak okulda öğretilenlerin bana yetmeyececeğini düşünerek soluğu internette aldım. :)

Kullanmaya çalıştığım PS CS4 ün yanında 1-2 program daha öğrenmek istiyorum. Hangilerini önerirsiniz? Bu soruyu işin içinde olan kişilerden almanın daha iyi olacağına karar verdim. :D

Not:Foruma yeni üye olduğum için fazla inceleme fırsatım olmadı. Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. :)

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
@NoldorWarrior

Sevgili kardeşim bir büyüğün olarak sorunun cevabını vermeden şöyle birşey eklemek istiyorum okuduğun bölüm aslında konunun temel taşı olan tasarım konusunda hemen hiç bilgi vermemekte. Programları öğrenecek geliştirecek vaktin daha sonrasında çok olacaktır. Ama tasarım konusunda kimse seni beklemeyecektir. O yüzden bu güzel ve rahat zamanlarında bol bol tasarımla ilgili konularda çalışmanı tavsiye ediyorum.

Program olarak ise:
alan web ise: fireworks, dreamweaver, flash

web+interaktif uygulamalar+mobil ise: flash+flex+air

baskı tasarım ise: indesign + illustrator

Hepsinin yanında fotoşop var.

ayrıyetten konu web ise htmel, css, asp, php, as 3,0 gibi dil ve uygulamalardan en az ikisine tam hakim olmalısın.

Kolay gelsin.

Tepki
0
bende illüstratör ögrenmek istıyorum ama kımden ögrenırim bılmıyorum işime çok yarayacak bana bilgi verirsenz sevinirim .......

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
@ceren şahan

merhaba program bilgisayarında kurulu ise
önce menülerin işlevlerini öğrenmek ile başlayabilirsin işe

Yukarı Alt