Harfleri Toplu Kaydırma

Erkal COŞKUN

Hiç...
Uzman Üye
Tepki
470
Elbette mümkün.
Shape Tool (F10) aracına tıkladığımızda zaten her karakter için bir noktacık beliriyor, bu Shape Tool ile aynen imleç kullanır gibi hangi karakterlerin birlikte hareket etmesini istiyorsanız, mousa basılı tutarak aynı alan içinde kalacak seçilde seçiminiz yapın, o noktacıklar siyaha dönüşecek, şimdi istediğiniz yöne seçimini yaptığınız karakterlerin hepsini birlikte hareket ettirebilirsiniz...
Hatta Shift tuşuna basıp noktacıkları tek tek seçerek istediğiniz aralıkta ve sayıda karakter seçimi yapabilirsiniz...

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
sorduğunuz şey tam olarak tek hamlede cümledeki tüm harf aralarındaki mesafeyi kısaltmak mı

Tepki
1
Arkadaşlar zahmet edip yanıt verdiğiniz için çook teşekkür ediyorum. Zaten birden fazla harf kaydırmalarda Shift Tuşunu kullanıyoruz ve bunu pek pratik görmüyoruz, harfler arasında düzgün bir Espas yapılacaksa Corel DRAW'ın bu yöntemi pek kullanışlı gözükmüyor ve bayağı zaman kaybına yolaçıyor. Flexi programını kullanan akradaşlar iyi bilirler, cümlenin içinde hangi harfi seçilirse yön tuşlarıyla tüm harfler sağa veya sola kaydırılabiliyor, Allah razı olsun.

Tepki
26

Aradığınız böyle bir şey mi?

Görseli büyük izlerseniz daha yavaş oynatılıyor... (browser ilgili olabilir) daha iyi anlaşılabilir...

Tepki
1
Kürşat aby ilginiz için çook teşekkür ediyorum, Corel DRAW X5'te böyle bir özellik var mı, varsa, nasıl bulabiliriz?, Allah razı olsun.

Tepki
26
@Seyit TikenX5'te de var fakat tam olarak yerini hatırlamıyorum. Character ya da Paragraph dockerlardan birinde olmalı.

Tepki
1
Kürşat bey yöntem işe yarıyor, gayet pratik, teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.

Yukarı Alt