Hayallerinizin Peşinden Koşmaya Başladığınızda Yaşayacağınız 14 Şey

Şener CANÖZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
1.573
Hayallerinizin Peşinden Koşmaya Başladığınızda Yaşayacağınız 14 Şey
1
Bir kere hayallerinizi peşinden gitmeye karar verdiniz mi, gerisi çorap söküğü gibi gelir...

1. Rahatın bozulacak

Yıllardır yaptığın şeyler,i alışkanlıkların, rutinlerin, vs. bir anda değişecek. Bilmediğin bir dünyaya giriyormuş gibi hissedeceksin, rahatın kaçacak, tedirgin olacaksın.

2. Korkacaksın

Rahatının bozulması seni korkutacak. Bir bilinmezliğin içine yuvarlanıyormuş gibi hissedeceksin. Gelecek kaygısı, bundan sonra ne olacak endişeleri arasında bocalayacaksın.

3. Bazen kuşkuya düşeceksin

Yaptığının doğru olup olmadığını düşünmeye başlayacaksın. Ne gereği vardı durup dururken diye tereddüt edeceksin. Vazgeçmeyi düşüneceksin çoğu zaman.

4. Daha garantili bir şeyler yapmayı düşüneceksin

Ne olacağım belli değil diyerek, sana daha garanti şeyler vadeden ama senin hayalin olmayan şeyler düşünmeye başlayacaksın. "Off nereden bulaştım bu işe ya" diye hayıflanacaksın.

5. Aklından şüphe edeceksin

Kendine "ben deli miyim?" diye sorduğun zamanlar olacak. Rahat yaşamı, huzuru, rutini bırakıp nereye gideceği belli olmayan bu maceraya niye girdim ki diyeceksin.

6. Çevrendekileri mutsuz ettiğini düşüneceksin

Sadece sen değil çevren de seni sorgulayacak, sen bile kendinden emin değilken çevrendekiler iyice kuşkuya düşecek ve sen sürekli aileni, arkadaşlarını üzdüğünü, onları tedirgin ettiğini düşünmeye başlayacaksın.

7. Ne kadar zeki ve üretken olduğunu görmeye başlayacaksın

Ardından yaptığın işlerin getirilerini görmeye başlayacak, sorunları tek tek çözdükçe kendi zekana şaşacaksın.

8. Nereye kadar gidebileceğin konusunda hiçbir fikrin olmayacak

Sınırlarını bilemeyeceksin, nereye kadar gidebileceğin konusunda hiçbir fikrin olmayacak. Bir sis bulutu içerisinde ilerliyormuşsun gibine gelecek.

9. Seninle aynı hayalleri kuran insanları tanımaya başlayacaksın

Ardından yol arkadaşları bulacaksın. Senin gibi düşünen, seninle aynı hayalleri paylaşan, seninle yürümek isteyen.

10. Sabırlı olmayı öğreneceksin

Sabretmenin ne büyük bir erdem olduğunun farkına varacaksın.

11. Temel ihtiyaçlarının bir şekilde karşılanabileceğini göreceksin

İlk başta korktuğun şeylerin gerçek olmadığını göreceksin. Temel ihtiyaçlarının karşılandığını, hayatın o kadar da acımasız olmadığını fark edeceksin.

12. "Zafer"in gerçek tadını alacaksın

Başardıkça, yol aldıkça zaferin, galibiyetin, yenmenin gerçek tadını alacaksın. Bu sana güven ve mutluluk verecek.

13. Kendine "neden bu kadar bekledim?" sorusunu soracaksın?

Sonra bir gün, neden bu kadar geç kaldım diye soracaksın kendine.

14. Ve sonra başkaları geç kalmasın diye uğraşacaksın...

Diğer insanları "hayallerinin peşinden gitme" konusunda teşvik edeceksin.

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
İlk 5 maddeyi okudum yetti :) Hayallerin peşinden "koşmayı" bırak şuradan şuraya bir adım bile atmam artık :) Uyarı ve tavsiyeler için teşekkürler ...

Yukarı Alt